تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی

تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی یکی از خدمات مهمی است که به کمک دندان پزشکان می آید. با توجه به اینکه ساکشن یونیت یکی از تجهیزات مهم در دندان پزشکی است، با ایجاد اختلال در عملکرد آن، مطب یا کلینیک های دندان پزشکی دچار بی نظمی شده و دندان پزشکان قادر به فعالیت نخواهند بود. از این رو از مراکز تعمیرات ساکشن دندان پزشکی درخواست کمک می کنند تا برای رفع مشکل مراجعه نمایند. در این مبحث بیشتر به این موضوع می پردازیم.

تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی

از ساکشن یونیت دندان پزشکی چه می دانید

پیش از آنکه به مبحث تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی بپردازیم، لازم است بدانیم ساکشن یونیت چیست و چه کاربردی دارد. ساکشن یونیت به عنوان یکی از تجهیزات مهم در دندان پزشکی شناخته می شود که پس از تزریق دارو توسط دندان پزشک داخل دهان قرار داده می شود.

ساکشن لوله مکنده ای است که در تمام طول مدت درمان دندان پزشکی باید داخل دهان بیمار قرار داده شود. ساکشن می تواند علاوه بر بزاق تولید شده در دهان، به مکش خون لثه که در جریان عملیات دندان پزشکی ایجاد می شود، نیز کمک کند.

انواع ساکشن یونیت دندان پزشکی

به منظور تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی لازم است ابتدا با انواع ساکشن آشنایی داشته باشید. در این بخش به انواع ساکشن یونیت اشاره خواهیم کرد که از قرار زیر هستند:

ساکشن مرکزی

یکی از ساکشن هایی که در مطب های دندان پزشکی کاربرد زیادی دارد، ساکشن مرکزی است. با توجه به اینکه ساکشن مرکزی جهت قدرت و مکش یکنواختی دارد، برای کلیه یونیت ها کاربرد دارد. همچنین این ساکشن مصرف آب کمتری داشته و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. از این رو اغلب دندان پزشکان تمایل دارند که از این نوع ساکشن استفاده کنند.

ساکشن آبی یا بزاق کش

ساکشن های آبی به گونه ای طراحی شده اند که از حجم آب زیادی استفاده می کنند. به طوری که در هر دقیقه می توانند تقریبا 8 تا 13 لیتر آب استفاده کنند. بنابراین اسراف آب در آن ها بالاست و هزینه ها نیز افزایش می یابند.

ساکشن هوایی

یکی دیگر از انواع ساکشن ها، ساکشن هوایی است که در دندان پزشکی کاربرد زیادی دارد. این ساکشن که در مقایسه با ساکشن آبی دارای قدرت مکش حدودا 10 تا 15 برابر است، باعث جمع آوری مواد و خرده های دندان در حین عملیات دندان پزشکی می شود. در صورتی که با هر گونه اختلالی در عملکرد این ساکشن ها روبرو شدید، می توانید از مراکز معتبر درخواست تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی نمایید.

تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی

با توجه به اینکه در حال حاضر یونیت یکی از تجهیزات مهم و ضروری در دندان پزشکی به شمار می رود، خرابی آن می تواند مشکلات زیادی در کلینیک ها و مطب ها ایجاد کند. از این رو اغلب دندان پزشکان به دنبال مراکز معتبری هستند که به تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی می پردازند.

بنابراین پس از درخواست دندان پزشکان، متخصصان مرکز تعمیر تجهیزات پزشکی به محل مورد نظر مراجعه کرده و یونیت را به دقت بررسی می کنند. سپس دستگاه را عیب یابی کرده و سپس به رفع مشکل و تعمیر آن اقدام می کنند.

تعمیر دستگاه مکش (ساکشن) دندان پزشکی

تعمیر دستگاه مکش دندان پزشکی یا ساکشن یکی از خدماتی است که توسط کارشناسان این حوزه ارائه می شود. دستگاه مکش دندان پزشکی لوله های مکنده ای است که برای جمع آوری مایعات درون دهان در حین ترمیم دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد. این دستگاه ممکن است دچار ایراد شده و کار دندان پزشکان را با اختلال مواجه کند. با توجه به حساسیت بالای این دستگاه، لازم است برای تعمیرات ساکشن دندان پزشکی از افراد متخصص و مجرب کمک بگیرید. در ادامه بیشتر به این دستگاه و تعمیر آن اشاره می کنیم. ما را تا پایان همراهی کنید.

تعمیر دستگاه مکش (ساکشن) دندان پزشکی

جهت تعمیر توربین دندان پزشکی خود کلیک کنید

انواع دستگاه مکش دندان پزشکی

برای تعمیر دستگاه مکش دندان پزشکی باید بدانید که این دستگاه دارای دو نوع ساکشن آبی و ساکشن هوایی است. ساکشن آبی به خارج کردن بزاق دهان پرداخته و ساکشن هوایی عملکردی شبیه به جاروبرقی دارد و کلیه مواد و ذراتی که در حین ترمیم دندان ها وارد دهان می شود، جمع آوری می کند.

ساکشن آبی را دندان پزشکان به گونه ای داخل دهان بیمار قرار می دهند که کلیه بزاق دهان جمع آوری شده و از ایجاد اختلال در روند ترمیم دندان ها جلوگیری می کند. همچنین ساکشن هوایی نیز همانند لوله بوده و داخل دهان بیمار قرار می گیرد و باقی مانده های مواد ترمیم را می مکد.

تعمیر دستگاه مکش دندان پزشکی

دستگاه مکش یا ساکشن دندان پزشکی نیز همانند سایر تجهیزات پزشکی ممکن است با مشکل روبرو شده و در فرایند عملکرد آن اختلال ایجاد شود. به این ترتیب درصورتی که با هر گونه مشکل در این دستگاه روبرو شدید، باید با متخصصان و کارشناسان تعمیر دستگاه مکش دندان پزشکی مشورت کرده و ایراد دستگاه را برطرف سازید.

5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر