تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی

تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی یکی از خدمات مهمی است که به کمک دندان پزشکان می آید. با توجه به اینکه ساکشن یونیت یکی از تجهیزات مهم در دندان پزشکی است، با ایجاد اختلال در عملکرد آن، مطب یا کلینیک های دندان پزشکی دچار بی نظمی شده و دندان پزشکان قادر به فعالیت نخواهند بود. از این رو از مراکز تعمیرات ساکشن دندان پزشکی درخواست کمک می کنند تا برای رفع مشکل مراجعه نمایند. در این مبحث بیشتر به این موضوع می پردازیم.

تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی

از ساکشن یونیت دندان پزشکی چه می دانید

پیش از آنکه به مبحث تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی بپردازیم، لازم است بدانیم ساکشن یونیت چیست و چه کاربردی دارد. ساکشن یونیت به عنوان یکی از تجهیزات مهم در دندان پزشکی شناخته می شود که پس از تزریق دارو توسط دندان پزشک داخل دهان قرار داده می شود.

ساکشن لوله مکنده ای است که در تمام طول مدت درمان دندان پزشکی باید داخل دهان بیمار قرار داده شود. ساکشن می تواند علاوه بر بزاق تولید شده در دهان، به مکش خون لثه که در جریان عملیات دندان پزشکی ایجاد می شود، نیز کمک کند.

انواع ساکشن یونیت دندان پزشکی

به منظور تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی لازم است ابتدا با انواع ساکشن آشنایی داشته باشید. در این بخش به انواع ساکشن یونیت اشاره خواهیم کرد که از قرار زیر هستند:

ساکشن مرکزی

یکی از ساکشن هایی که در مطب های دندان پزشکی کاربرد زیادی دارد، ساکشن مرکزی است. با توجه به اینکه ساکشن مرکزی جهت قدرت و مکش یکنواختی دارد، برای کلیه یونیت ها کاربرد دارد. همچنین این ساکشن مصرف آب کمتری داشته و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. از این رو اغلب دندان پزشکان تمایل دارند که از این نوع ساکشن استفاده کنند.

ساکشن آبی یا بزاق کش

ساکشن های آبی به گونه ای طراحی شده اند که از حجم آب زیادی استفاده می کنند. به طوری که در هر دقیقه می توانند تقریبا 8 تا 13 لیتر آب استفاده کنند. بنابراین اسراف آب در آن ها بالاست و هزینه ها نیز افزایش می یابند.

ساکشن هوایی

یکی دیگر از انواع ساکشن ها، ساکشن هوایی است که در دندان پزشکی کاربرد زیادی دارد. این ساکشن که در مقایسه با ساکشن آبی دارای قدرت مکش حدودا 10 تا 15 برابر است، باعث جمع آوری مواد و خرده های دندان در حین عملیات دندان پزشکی می شود. در صورتی که با هر گونه اختلالی در عملکرد این ساکشن ها روبرو شدید، می توانید از مراکز معتبر درخواست تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی نمایید.

تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی

با توجه به اینکه در حال حاضر یونیت یکی از تجهیزات مهم و ضروری در دندان پزشکی به شمار می رود، خرابی آن می تواند مشکلات زیادی در کلینیک ها و مطب ها ایجاد کند. از این رو اغلب دندان پزشکان به دنبال مراکز معتبری هستند که به تعمیر ساکشن یونیت دندان پزشکی می پردازند.

بنابراین پس از درخواست دندان پزشکان، متخصصان مرکز تعمیر تجهیزات دندان پزشکی به محل مورد نظر مراجعه کرده و یونیت را به دقت بررسی می کنند. سپس دستگاه را عیب یابی کرده و سپس به رفع مشکل و تعمیر آن اقدام می کنند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *