تعمیر توربین دندان پزشکی

تعمیر توربین دندانپزشکی یکی از خدمات مهمی است که بسیاری از دندانپزشکان آن را درخواست می کنند. توربین ها ابزار مهمی در دندان پزشکی ترمیمی هستند که به برداشتن پوسیدگی از روی دندان در کمترین زمان کمک می کنند. با توجه به اهمیت و حساسیت توربین ها لازم است به موقع سرویس های آن انجام شود و در صورت نیاز از مراکز معتبر تعمیرات توربین دندان پزشکی درخواست کمک کنید.

تعمیر توربین دندانپزشکی

چرا توربین های دندانپزشکی دچار ایراد می شوند؟

توربین دندانپزشکی به عنوان یکی از تجهیزات ضروری در مطب های دندان پزشکی مورد استفاده قرار می گیرند. توربین ها حرکت چرخشی دارند و فرز را به حرکت درمی آورند و با ایجاد سوراخ روی دندان، پوسیدگی آن را برمی دارند.

با توجه به اینکه استفاده از توربین ها در دندان پزشکی مشکلات و پوسیدگی های دندانی را بهبود می بخشد، باید هر چند مدت یک بار برای سرویس و تعمیر توربین دندانپزشکی اقدام کنید. توربین ها برای اغلب کارهای دندان پزشکی کاربرد دارند و به عنوان یکی از پر مصرف ترین تجهیزات شناخته می شوند.

 از این رو ممکن است بیشتر با خرابی مواجه شوند و نیاز به تعمیر تجهیزات دندان پزشکی داشته باشند. دلایلی که باعث بروز ایراد در توربین های دندان پزشکی می شوند، از قرار زیر هستند:

نگهداری نامناسب از توربین ها

از آنجا که توربین های دندان پزشکی بسیار پرکاربرد هستند، باید به خوبی نگهداری و سرویس شوند. در صورتی که از توربین ها به درستی استفاده و مراقبت نکنید، در کوتاه مدت با ایرادات زیادی مواجه شده و باید تعمیر شوند. چنانچه با هر گونه انسداد در توربین ها روبرو شدید، سریعا آن را خارج کنید تا از خرابی آن جلوگیری شود.

تعمیر دستگاه رادیوگرافی دندان پزشکی در نمایندگی تعمیرات تجهیزات پزشکی

عدم سرویس دوره ای و روغن کاری توربین ها

لازم است به صورت دوره ای توربین ها را سرویس و روغن کاری کنید تا عملکرد آن دچار مشکل نشود و طول عمر قطعات آن افزایش یابد. با توجه به نوع عملکرد توربین ها که به صورت چرخشی است، ممکن است در بلند مدت با استهلاک و خرابی روبرو شوند. بنابراین روغن کاری آن ها ضروری بوده و از بروز هر گونه ایراد و تعمیر توربین دندانپزشکی جلوگیری می کند.

عدم تنظیم فشار توربین ها

عامل متداول دیگری که باعث خرابی توربین های دندان پزشکی می شود، عدم تنظیم فشار توربین ها است. لازم است فشار توربین ها را روی یک رنج مشخص تنظیم کنید تا دچار ایراد نشده و نیاز به تعمیر توربین دندانپزشکی در کوتاه مدت نباشد.

وارد کردن ضربه یا فشار به توربین ها

توربین های دندان پزشکی که دارای قطعات حساسی هستند، با وارد کردن هر گونه ضربه یا فشار دچار خرابی می شوند. از این رو لازم است پس از استفاده از توربین ها آن ها را در جای مخصوص خود قرار دهید تا زمین نخورده و نیاز به تعمیرات توربین دندان پزشکی نداشته باشند.

تعمیر کمپرسور دندان پزشکی خودتان را به ما بسپارید !

علائم خرابی توربین دندانپزشکی چیست؟

یکی از مواردی که ممکن است با آن روبرو شوید، این است که نشانه های خرابی توربین و نیاز به تعمیر توربین دندان پزشکی چیست. علائم ساده و واضحی وجود دارد که با کمک آن ها می توانید به وجود ایراد در توربین دندان پزشکی پی ببرید و به دنبال رفع آن باشید.

زمانی که با توربین دندان پزشکی کار می کنید و با سر و صدای غیر طبیعی و زیاد توربین مواجه می شوید، نشان دهنده خرابی آن بوده و باید برای تعمیرات توربین دندان پزشکی اقدام نمایید. علامت دیگری که نشان دهنده خرابی توربین بوده، حرکت نکردن روان فرز است.

همچنین در کنار عدم حرکت روان فرز، وجود لرزش و صدای زیاد نیز می تواند علائم خرابی توربین دندان پزشکی باشد. در صورتی که با هر یک از علائم خرابی که در بالا به آن اشاره شد روبرو شدید، باید سریعا از طریق نمایندگی های معتبر تعمیرات توربین دندان پزشکی، برای رفع ایراد درخواست کمک کنید.

تعمیر توربین دندانپزشکی

با توجه به اینکه توربین ها به عنوان یکی از تجهیزات مهم در دندان پزشکی شناخته می شوند، باید برای تعمیر آن ها از مراکز تخصصی کمک بگیرید. چرا که در صورت عدم تعمیر تخصصی و اصولی توربین ها، ممکن است مجددا با خرابی مواجه شوند.

امروزه مراکز معتبر و تخصصی در کشور وجود دارد که قادر هستند خدمات تخصصی در زمینه تعمیر توربین دندان پزشکی به دندانپزشکان ارائه کنند. این مراکز تخصصی می توانند توربین ها را به درستی عیب یابی کرده و با تشخیص صحیح مشکل، اقدام به تعمیر یا تعویض قطعات آن کنند.

از آنجا که توربین ها به عنوان یکی از تجهیزات مهم در دندان پزشکی به شمار می روند، وجود آن ها در مطب ضروروی است. به این ترتیب حتی خرابی آن ها برای چند ساعت می تواند کار دندانپزشکان را با اختلال روبرو کند. از این رو اغلب مراکز تعمیرات توربین دندان پزشکی، تعمیرات را در مطب دندانپزشکان انجام می دهند.

با تعمیر توربین در مطب دندان پزشکی در زمان تعمیر صرفه جویی شده و کار سرعت زیادی پیدا می کند. علاوه بر این، با تعمیر توربین در مطب، هزینه تعمیر نیز کاهش یافته و دردسر حمل و نقل و جابجایی دستگاه به تعمیرگاه وجود نخواهد داشت.

هزینه تعمیر توربین دندان پزشکی

هزینه تعمیر توربین دندان پزشکی کاملا به نوع مشکل دستگاه و میزان خرابی آن بستگی دارد. در صورتی که خرابی توربین زیاد باشد، زمان تعمیر آن نیز افزایش یافته و بالطبع هزینه آن نیز بالاتر خواهد بود. همچنین در صورتی که قطعات توربین نیاز به تعمیر داشته باشند، هزینه آن با تعویض قطعات متفاوت است. 

به این معنا که تعمیرات توربین دندان پزشکی در مقایسه با تعویض قطعات آن، از هزینه مناسب تری برخوردار است. به این ترتیب به طور کلی می توان گفت هزینه تعمیر توربین به نوع خرابی آن، میزان خرابی، حجم کار تعمیر، تعویض یا تعمیر قطعات و موارد دیگر بستگی دارد.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر