اتوماسیون فکس سرور

اتوماسیون فکس سرور که در واقع یکپارچه سازی فکس سرور با نرم افزارهای اداری است، از جمله خدمات تخصصی در مرکز سخت افزار ایران می باشد. ظهور فکس سرور موجب شده تا بسیاری از شرکت‌ها دستگاه‌های فکس قدیمی را کنار گذاشته و از تکنولوژی جدید استفاده کنند. این موضوع ضمن کاهش هزینه های شرکت، روندهای اداری و سازمانی در شرکت را به شکل قابل توجهی سرعت بخشیده است.

با این سرویس، شرکت ها مجبور نیستند بخش زیادی از فضای ساختمان را به نصب دستگاه های فکس و سیم کشی های مرتبط با آن اختصاص دهند. این موضوع محبویت فکس سرور را دو چندان کرده است. این سیستم می تواند به صورت فکس سرور مایکرسافت، فکس سرور سازمانی، فکس سرور سیسکو و فکس سرور پرظرفیت راه اندازی شود. همچنین می توان از طریق ارتباط فکس سرور با crm تحول جدیدی در مدیریت ارتباط با مشتری در سازمان ایجاد کرد. در ادامه مطلب سیستم اتوماسیون فکس سرور را بیشتر توضیح خواهیم داد.

اتوماسیون فکس سرور

فکس سرور سازمانی

فکس سرور نوعی سامانه جامع و چند جانبه است که ارسال و دریافت نمابر از طریق بستر شبکه را میسر می سازد. یکی از انواع این سرویس کاربردی، تحت عنوان فکس سرور سازمانی شناخته می شود. این نوع فکس سرور بسیار ساده است و در عین حال کارایی بسیار بالایی برای شرکت ها و سازمان ها دارد. برای راه اندازی این سطح از fax server نیاز به مهارت در حوزه های شبکه، نرم افزار و برنامه نویسی می باشد.

مواردی همچون سهولت و سرعت در ارسال و دریافت فکس توسط پرسنل، حذف خطای کاربر انسانی در ارسال و دریافت فکس، حذف تمامی دستگاه های فکس سازمان و هزینه های مرتبط، پشتیبانی از کلیه فرمت های پرکاربرد PDF-DOC-GIF-JPG-HTML-xlsx)) ویرایشگر قوی جهت تایپ و تولید فکس، مدیریت و نظارت جامع بر تمامی فکس های ارسالی و دریافتی، محیط کاربری ساده و قدرتمند به همراه امکانات  CRM، پرینتر مجازی جهت سهولت ارسال فکس از کلیه محیط ها، سیستم Import وExport  کاملاً داینامیک و مدیریت ترافیک خطوط و فکس ها طبق اولویت بندی از جمله مزایایی هستند که فکس سرور سازمانی به شما ارائه می دهد. برای راه اندازی این نوع فکس سرور در سازمان خود می توانید روی مهارت و دانش فنی تیم شبکه مرکز سخت افزار ایران حساب کنید.

فکس سرور پر ظرفیت

آیا با فکس سرور پر ظرفیت آشنایی دارید؟ در مراکزی که ظرفیت بالایی داشته و حجم فعالیت های ارتباطی آنها بالاست، از فکس سرورهای پر ظرفیت استفاده می شود. این سطح برای مراکزی قابل استفاده است که روزانه هزاران تماس و نمابر را دریافت کرده و پاسخ می دهند. فکس سرور پر ظرفیت ضمن بهره گیری از روش های هوشمند و ديتابيسي، هزینه توليد فکس هاي تماس گيرندگان برای سازمان ‌ها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

سامانه فکس پر ظرفیت در بستر شبکه فعالیت می کند و به عنوان یک سرویس مرتبط با IP-Telephoney به صورت مستقل یا تکمیلی در کنار مراکز تماسی همچون Panasonic ,Cisco VoIP, SFB, 3CX مطرح می شود. بنابراین هر محصول مبتنی بر IP-Telephoney را می توان به این سامانه مرتبط کرد. افزایش سرعت و کیفیت فرایند دریافت و ارسال نمابرها و نیز کاهش هزینه های شرکت ها از جمله دیگر مزایای فکس سرور پر ظرفیت به شمار می رود.

آموزش کار با دستگاه فکس برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید

ارتباط فکس سرور با crm

فکس سرور نوعی سامانه ارتباطی جدید و پیشرفته است که امکان دریافت و ارسال نمابرها در بستر شبکه را فراهم می سازد. این سامانه در سه سطح راه اندازی شده و با توجه به پتانسیل و ظرفیت شرکت ها امکانات و قابلیت های متعددی را در اختیار آنها قرارا می دهد. یکی از بخش های راه اندازی این سامانه مرتبط سازی آن با اتوماسیون های اداری است. ارتباط فکس سرور با CRM  و ERP  نیز در این بخش قرار می گیرند.

فرایند برقراری ارتباط این سامانه با CRM در قالب پروتکل های ارتباطی استانداردی نظیر APA و Webserver انجام می گردد. البته باید بدانید که فرایند برقراری ارتباط فکس سرور با crm در سطحی انجام می شود که فاقد پنل مستقیم تحت Web برای ارسال و دریافت فکس است. در هر صورت پس از یکپارچه سازی فکس سرور با سی آر ام یا تلفن گویا مزایای بسیاری برای کاربر، مشتری و سازمان ها ایجاد خواهد شد. امنیت بالای فکس های دریافتی و ارسالی، کیفیت متمایز، سرعت و مواردی از این دست از جمله مهم ترین این مزایا به شمار می روند.

اتوماسیون فکس سرور چیست؟

فکس سرور به صورت مستقل یا تکمیلی در کنار مراکز تماس مرتبط با IP-Telephoney کار می کند. ارسال و دریافت فکس از طریق Web را می توان اساس کار فکس سرور معرفی کرد. این سرویس می تواند با هر محصولی که بر اساس IP-Telephoney کار می کند ترکیب شود و عملیات ارسال و دریافت فکس را  از طریق Web  انجام دهد.

یکی از این محصولات سیستم های ادارای همچون CRM و ERP است که درصورت ترکیب با فکس سرور، سیستم مدیریت سازمان را متحول می کند. فکس سرور در سه سطح عرضه می شود. شرح کامل این سه طح را در مقاله ی فکس  سرور آمده است. این سه محصول مختص مرکز سخت افزار ایران است و با تلاش کارشناسان شبکه با توجه به نیاز کاربران طراحی شده است.

فکس سرور اتوماسیون اداری

فرایند کاری سامانه فکس سرور به این صورت است که پس از ترکیب شدن و هماهنگی با محصولات مبتنی بر IP-Telephoney ، از بستر شبکه برای ارسال و دریافت فکس استفاده می کند. حال اگر این سرویس با اتوماسیون های اداری از قبیل crm و … یکپارچه سازی شود، بدون شک قابلی های بیشتری را به کاربران ارائه خواهد داد. 

از جمله مزایای فکس سرور اتوماسیون اداری این است که مراحل ارسال و دریافت نمابرها و هدایت آنها به کارتابل های شخصی هر فرد را به شکل مکانیزه و اتوماتیک انجام می دهد. در واقع فکس ها بر اساس Caller ID تماس گیرنده و یا (خط تلفن شهری) دریافتی به پروفایل مشخصی هدایت می شوند.

به این ترتیب هم نظم کار بیشتر است و هم کارشناسان پاسخگویی، زمان کمتری برای شناسایی کاربران و پاسخ دادن به آنها صرف می کنند. از طرفی تمامی رسیدها نیز در سامانه ثبت شده و امکان دستیبابی به آنها در شرایط ضروری بسیار راحت‌تر خواهد بود. فکس سرور اتوماسیون اداری ضمن حذف دستگاه فکس و هزینه های نگهداری از آن، فرایند دریافت و ارسال نمابرها را تسهیل کرده و سرعت و امنیت آن را به میزان چشمگیری افزایش می دهد.

اتوماسیون فکس سرور برای چه سازمان هایی مفید است؟

فکس سرور برای اغلب شرکت ها و سازمان ها کارایی دارد. قبلاً اشاره کردیم، فکس سرور در لایسنس سطح دو می تواند با اتوماسیون های اداری ترکیب شود. بنابراین شرکت هایی که از نرم افزارهای اتوماسیون اداری مانند crm و erp استفاده می کنند می توانند اقدام به راه اندازی فکس سرور کنند. این سیستم همانند فکس سرور سیسکو و فکس سرور سازمانی، هزینه های شرکت را به شدت کاهش می دهد و به حذف کاغذبازی در آنها منجر می شود. ارتباط فکس سرور با crm نحوه مدیریت ارتباط با مشتری را نیز متحول کرده و مدیران را در شناخت بهتر از رفتار آنان یاری می کند.

اتوماسیون فکس سرور علاوه بر کاهش هزینه شرکت، موجب یکپارچه سازی، تغییرات و سفارشی کردن مکاتبات فکسی در اتوماسیون اداری می شود. اتوماسیون Fax Server چون تحت بستر وب صورت می گیرد و مدیر شبکه آن را مدیریت می کند، امنیت بیشتری داشته و مکاتبات تحت فکس و اطلاعات محرمانه از دسترس افراد غیر مرتبط دور بوده و مستقیماً به بخش مربوطه ارسال می شوند.

ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون

فکس سرور کار دریافت و ارسال فکس را از طریق اینترنت فراهم کرده است. اتوماسیون اداری نیز ارتباط کاربران با بخش های مختلف یک سازمان را مدیریت می کند. حال با ترکیب این دو سیستم می توان از طریق پورتال های اتوماسیون اداری ارسال و دریافت فکس را انجام داد.

در این روش، فکس ها مستقیماً به بخش مربوطه ارسال شده و مسئول همان بخش می تواند آن را دریافت کند و جواب را به همان شماره فکس ارسال کند. فکس سرور امکان ارسال و دریافت فکس را در طول 24 ساعت شبانه روز فراهم می کند. همچنین مدیریت نمابرها بسیار راحت تر بوده و حتی می توان یک نمابر دریافت شده را به کارتابل شخص و یا اشخاص مورد نظر ارسال کرد. در روزهای تعطیل هم فکس سرور نمابرهای کل سازمان را به صورت اتوماتیک دریافت می کند.

راه اندازی فکس سرور در 3 سطح

سطح یک :

این سطح شامل یک پنل کاربری تحت Web است که کاربران می توانند با یکی از روش های ارتباطی به آن متصل شوند. با توجه به سطح دسترسی که کاربران در سامانه  فکس دارند می توانند عملیات ارسال و دریافت فکس را در این سطح انجام می دهند. سطح دسترسی توسط مدیر شبکه تعریف می شود.

سطح دو:

سطح 2 برای اداره های دولتی و یا شرکت های پر ظرفیت که می خواهند عملیات ارسال و دریافت فکس از طریق اتوماسیون های سازمانی نظیر CRM  و ERP  سازمان انجام دهند، گزینه مناسبی است. با توجه به نوع اتوماسیون در شرکت، این سیستم می تواند در قالب یکی از پروتکل های ارتباطی استاندارد نظیر APA و Webserver با اتوماسیون سازمان ارتباط برقرار کند. 

اتوماسیون فکس سرور در این سطح فاقد پنل مستقیم تحت Web برای ارسال و دریافت فکس است و ارسال  فکس به صورت مستقیم از طریق سامانه فکس مد نظر کاربران این سطح نمی باشد. سطح دو می تواند به صورت اختصاصی برای یک کاربر یا به صورت گروهی برای دسته ای از کاربران اختصاص یابد.

سطح سه :

سطح 3 ترکیبی از اتوماسیون فکس سرور سطح یک و سطح دو است و پیشرفته ترین سطح دسترسی را دارد. در اینجا شرکت هایی که سطح  دو سامانه مورد نیاز آنها است اما می خواهند از قابلیت های فکس سرور در سطح اول نیز استفاده کنند و عملیات ارسال و دریافت فکس را  خارج از بایگانی اتوماسیون انجام دهند، می توانند با راه اندازی این سطح از فکس سرور از تمام قابلیت های آن استفاده کنند.

راه اندازی اتوماسیون فکس سرور؛ خدمت نوینی از مرکز سخت افزار ایران

مرکز سخت افزار ایران با تجربه چندین ساله در زمینه نصب و راه اندازی سیستم های تحت شبکه مانند ویپ سیسکو، ویپ مایکروسافت، فکس سرور سازمانی، راه اندازی سیپ ترانک و… ارائه ی ماژول های تخصصی ویپ آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. اگر قصد راه اندازی اتوماسیون فکس سرور را دارید این کار را به ما بسپارید. 

در این مرکز نیروهای متخصص با «دانش لازم» و «تجهیزات پیشرفته» تمامی مراحل نصب و راه اندازی این سیستم را برای شما انجام داده و پس از آن نیز درکنار شما خواهند بود تا در هر زمان از ایام هفته نیاز به پشتیبانی داشتید شما را یاری کنند. هدف ما رضایت و خرسندی بیشتر شما سروران گرامی می باشد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر