تعمیرات قطعات لپ تاپ

تعمیرات قطعات لپ تاپ در این مرکز به دست کارشناسانی انجام می پذیرد که به دلیل آنالیز و واکاوی تعداد بیشماری از لپ تاپ های موجود در بازار، بر قطعات و ساختار این دستگاه ها مسلط گشته و توانایی آن را یافته اند تا با پیشرفته ترین متدهای تعمیر، تمامی عیوب و اشکالات ایجاد شده در این دستگاه ها را مرتفع سازند. تمامی امکانات این مرکز و تجهیزاتی که در فرآیند تعمیرات قطعات لپ تاپ مورد استفاده قرار می‌گیرند توسط متخصصانی تهیه و خریداری شده‌اند که با کسب مدارک بین‌المللی و آشنایی با قطعات ریز و درشت این دستگاه، تسلط جامعی نسبت به تمامی ویژگی‌های سخت‌افزاری و نرم‌افزاری لپ تاپ ها یافته‌اند و از این‌رو می‌توانند بهترین روش را برای رفع اختلالات و انجام هرگونه عملیات تعمیر بر روی لپ تاپ‌ها را تشخیص داده و عملی سازند.

تعمیرات قطعات لپ تاپ

تعمیرات قطعات لپ تاپ و دیگر واحدهای تعمیرات لپ تاپ

در مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ پیش از هر اقدامی، پرسش‌هایی از صاحب دستگاه در زمینه عیوب و اشکالات ایجاد شده در دستگاه و علل به وجود آورنده آنها پرسیده می‌ شود. پس از پرسش‌ها و بررسی‌های اولیه، اقدامات مورد نیاز جهت تعمیر دستگاه توسط کارشناس بخش مربوطه، با صاحب دستگاه در میان گذاشته می‌شود تا در صورت تأیید و رضایت وی روند تعمیر آغاز گردد. 

در این فرآیند، در صورت نیاز به تعویض هر یک از قطعات، از محصولات اورجینال و شرکتی موجود در آرشیو مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ استفاده می گردد. (تعویض هر قطعه‌ معیوب صرفاً با کسب اجازه از صاحب دستگاه انجام خواهد گرفت). با اتمام عملیات، دستگاه توسط کارشناسان ارشد این مرکز تست گشته و جهت تحویل به بخش مربوطه ارسال می گردد. شما کاربران گرامی می توانید با حضور در این مرکز از تخصصی ترین تعمیرات مرتبط با قطعات لپ تاپ بهره مند گشته و کیفیت اولیه دستگاه خویش را بازیابید. دیگر واحدهای تعمیرات لپ تاپ در بخش زیر معرفی خواهند شد.

خدمات واحد تعمیرات قطعات لپ تاپ

در این بخش برآنیم تا شما کاربران گرامی را با برخی از خدمات ارائه شده در مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ آشنا سازیم. بعلاوه برخی راهکارهای موجود جهت رفع اشکالات عادی پیش آمده در دستگاه های لپ تاپ را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت:

 • تعمیر قاب لپ تاپ
 • تعمیر بلندگوی لپ تاپ
 • تعمیرات دیسک لپ تاپ
 • تعمیرات باتری لپ تاپ
 • تعمیرات کارت گرافیک لپ تاپ و …
 • تعمیر کیبورد لپ تاپ
 • تعمیر لولای لپ تاپ
 • تعمیر صفحه نمایش لپ تاپ
 • تعمیر هارد لپ تاپ
 • تعمیر فن لپ تاپ

تعمیرات کیبورد لپ تاپ

برخی اشکالات رایج در کیبورد که نیاز به تعمیرات را ضروری می سازد عبارتند از:

اشکال: صفحه کلید به جای تایپ حروف، اعداد را تایپ می کند. مثلاً هنگامی که شما به ترتیب کلیدهای J,K,L,U,I,O را می فشارید، صفحه کلید اعداد ۱، ۲، ۳، ۴، ۵، ۶ را تایپ می کند.

 • علت: معمولا این عیب هنگامی رخ می دهد که کلید NumLock فعال است. کلید NumLock ، هم از طریق کلید میان بر آن ، قابل غیر فعال کردن است و هم از طریق فشردن هم زمان کلیدهای Fn و NumLock .

اشکال: برخی از کلیدهایی که در یک راستای عمودی یا مورب قرار دارند کار نمی کنند.

 • علت: این عیب نیز با تعویض صفحه کلید بر طرف می شود.
 • نکته ۱: در برخی موارد ممکن است عیب فوق با تعویض صفحه کلید برطرف نگردد؛ در این صورت مدار کنترل کننده ی صفحه کلید که بر روی مادر برد قرار دارد، معیوب است. بنابراین شاید ناچار به تعویض مادر برد باشید.
 • نکته ۲: معمولا صفحه کلید لپ تاپ ها قابل تعمیر نیست و اگر نقصی در آن پدید آید، باید کل صفحه کلید را تعویض نمایید.

اشکال: هنگامی که شما یک کلید را می فشارید، دو حرف تایپ می شود. مثلا: هنگامی که دکمه ی مربوط به W را می فشارید؛ حروف WE تایپ می شود و یا زمانی که کلید Y را می فشارید؛ حروف YU تایپ می گردد.

 • علت: علت بروز این مشکل را در در موارد زیر بررسی کنید:
 • اتصال نامناسب کابل صفحه کلید به مادر برد: ممکن است اتصالات مربوط به مادربرد و کابل در محل تماس کابل با مادربرد، اکسیده شده و یا به خوبی برقرار نشده باشد.
 • اتصال داخلی دو کلید کنار هم با مادر برد: ممکن است دو کلید کنار هم، از زیر صفحه کلید به یکدیگر متصل شده باشند. در این حالت، اگر چندین بار، فشردن کلیدهای معیوبمشکل حل نشد، باید صفحه کلید را تعویض نمایید.
 • صفحه کلید خراب است (مثلا : برد اصلی آن مشکل دارد). باید آن را تعویض نمایید.
 • مدار کنترل کننده ی صفحه کلید که بر روی مادر برد قرار دارد، خراب است. در این صورت ممکن است مجبور به تعویض مادر برد باشید.

تعمیرات هارد لپ تاپ

تعمیرات هارد لپ تاپ یا هاردی که بصورت اینترنال به لپ تاپ وصل شده است کمی پیچیده است، چون مشخص نیست هارد شما خراب است یا لپ تاپ شما به مشکل خورده است. پس از خرابی لپ تاپ باید مشخص شود که لپ تاپ شما به مشکل خورده یا هارد اما اگر لپ تاپ دچار ضربه یا نوسان شده باشد اصولا هارد دچار خرابی شده است. برای تعمیر هارد لپ تاپ، هارد را باید حتما از لپ تاپ جدا کرده و مستقیم به PC3000 یا MRTPRO وصل کرده ، پس از اتصال مستقیم به سیم امکان تشخیص نوع خرابی وجود دارد.

خرابی هارد نرم افزاری یا فریموری

خرابی فریموری یا همان ساختاری هارد یعنی هارد از نظر Service Area به مشکل بر خورده است. هد هارد با توجه به نوع هارد وسترن، سیگیت، توشیبا و … از یک Defect List بهره میبرد که هارد پس استفاده مکرر و مواجه شدن با خرابی های مختلف شروع به خارج کردن خرابی ها از سطح پلتر و اضافه کردن به این لیست میکند. این لیست ها به علت ظرفیت کم پس از مدتی به طور کامل  پر شده و هارد پس از مواجه شدن با یک خرابی جدید قادر به اضافه کردن به این لیست نیست و موجب خرابی هایی از جمله عدم شناسایی در کامپیوتر، عدم ظرفیت صحیح، مواجه شدن با پیغام فرمت و … می شود.مجموعه تخصصی مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ با بهره گیری از بروز ترین ابزار ریکاوری از جمله PC3000 و MRTPRO توانایی شناسایی این خرابی ها را دارد و به بهترین روش و سریعترین راه ممکن تعمیر هارد لپ تاپ را شروع و به اصطلاح این لیست میکند و اگر هاردهای فوق نیاز به آپدیت جدید فریمورداشته باشند، کارشناسان این مرکز توانایی آپدیت آن را دارند.

تعمیرات هارد لپ تاپ (خرابی های فیزیکی)

خرابی فیزیکی هارد لپ تاپ یعنی این هارد دچار آسیب هد و پلتر، اسپیندل موتور با PCB شده است که به چند دسته ی مهم تقسیم می شود :

هد صدای تیک تیک میدهد

در این نوع خرابی اصولا هد هارد در سطح پلتر گیر کرده و نیاز به جراحی هارد میباشد که پس از جراحی هد از سطح پلتر آزاد شده و در قسمت اصلی خود قرار میگیرد و میتواند به راحتی شروع به استخراج اطلاعات کند اما اصولا هاردهایی که به هر دلیلی نیاز به جراحی داشته  باشند هاردهای قابل اطمینان نبوده و نیاز میباشد این اطلاعات در مکان دیگرذخیره شود .

 • هارد صدای غیر متعارفی میدهد و از فاصله یک یا دو متری نیز قابل شنیدن می باشد
 • هد هارد خراب شده از طریق یک هارد مشابه و جابجایی هد قابل ریکاوری و بازیابی میباشد.
 • اسپیندل موتور قفل کرده و صدای شبیه به صدای تلق تلق میدهد که با تعویض پلتر و یک اسپیندل موتور نو قابل بازیابی می باشد.

تعمیر و تعویض قاب لپ تاپ

 قاب لپ تاپ ممکن است بر اثر ضربه بشکند یا ترک بردارد. اگر قاب لپ تاپ بشکند، در اغلب اوقات قابل ترمیم است؛ برای ترمیم قاب شکسته، تعمیرکاران مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ با چسب های مخصوصی محل شکستگی را می چسبانند، سپس اقداماتی انجام می دهند تا در حد امکان محل چسب کاری دیده نشود. اگر امکان ترمیم وجود نداشته باشد، قاب را تعویض می شود. قاب اکثر مدل های لپ تاپ در بازار موجود است. گاهی ممکن است در لپ تاپ لق شود؛ این مشکل می تواند به علت خرابی لولا یا قاب یا شاسی باشد. این مشکل اغلب ناشی از لولای لپ تاپ است. برای مراقبت بیشتر از قاب لپ تاپ و جلوگیری از لک شدن قاب، می توان از طلق های محافظ قاب استفاده کرد. البته توجه داشته باشید که زدن طلق روی همه جای قاب اشتباه است؛ زیرا از تهویۀ هوا جلوگیری میکند. قبل از اقدام به این کار از نحوه ی تهویه ی هوا در لپ تاپ مطلع شوید. برای تمیز کردن قاب لپ تاپ بهتر است از پارچه کتانی نم دار استفاده کرد.

تعمیر بلندگوی لپ تاپ

اگر هنگام کار کردن با لپ تاپ متوجه شدید که صدای لپ تاپ غیر طبیعی و گنگ و نامفهوم است علت این موضوع را میتوان در موارد زیر جست وجو کرد:

اختلال نرم افزاری

اگر هر دو صدای شنیده شده از بلندگو ها و هدفون غیر طبیعی باشد احتمالا نرم افزار مربوط به کارت صدا خراب شده است. برای رفع این عیب باید نرم افزار راه انداز کارت صدا را از نو نصب کنید. اگر با نصب نرم افزار راه انداز مشکل حل نشد بهتر است سیستم عامل قبلی را حذف نموده و آن را از نو نصب کنید.

اشکال: کارت صدا معیوب است

 • علت: اگر نصب مجدد نرم افزار ها کمکی به حل مشکل نکرد، احتمالا کارت صدا خراب شده است.
 • از آنجایی که کارت صدای اغلب لپ تاپ ها آنبرد است دو گزینه پیش رو خواهید داشت:
 • اگر لپ تاپ شما دارای شکاف آزاد Mini PCI باشد میتوانید یک کارت صدای مجزا برروی این شکاف نصب کنید.
 • از یک کارت صدای خارجی استفاده نمایید.

اشکال: یکی از بلندگوهای لپ تاپ صدایی خش دار و همراه با ترق ترق از خود تولید میکند و نصب مجدد نرم افزار راه انداز کارت صدا و سیستم عامل ویندوز نیز این مشکل را بر طرف نمیکند.

 • علت: علت وقوع این امر میتواند مورد زیر باشد :
 • بلندگوی لپ تاپ خراب شده است: صدای لپ تاپ را با یک هدفون استریو تست کنید. اگر یکی از دو گوشی دارای صدای طبیعی بود، برد صوتی سالم است و مشکل مربوط به یکی از بلندگو ها میباشد که باید آن را تعمیر و تعویض کرد.

اشکال: یکی از بلندگوهای لپ تاپ کار نمیکند اما بلندگوی دیگر به خوبی کار میکند. در این مورد باید به بخش تنظیمات صدای لپ تاپ مراجعه کنیم.

 • علت: علت بروز این مشکل یکی از موارد زیر است: تنظیمات صدای لپ تاپ به هم خورده است. بدین منظور به بخش تنظیمات رفته و بررسی کنید که هر دو بلندگو وصل باشند و صدای یکی از بلندگو ها قطع نباشد. همچنین ممکن است زبانه توازن صدا به سمت یکی از بلندگو ها متمایل شده و سبب قطع بلندگوی دیگر شده باشد.
 • یکی از بلندگو ها خراب است. در حالی که لپ تاپ در حال پخش یک فایل صوتی است، یک هدفون استریو به آن وصل کنید. اگر صدا از هر دو گوشی هدفون دریافت شود مشخص میگردد که یکی از بلندگو های لپ تاپ خراب است و باید تعویض شود. شما کاربارن گرامی می توانید با مراجعه به مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ تخصصی ترین تعمیرات مرتبط با این بخش را دریافت نمایید.

تعمیر لولای لپ تاپ

لولای در لپ تاپ جزء قطعات مکانیکی و پر اصطحلاک این دستگاه ها به شمار می رود و این امر به دلیل فشار و وزن زیادی است که روزمره تحمل می کنند، در نتیجه به مراقبت و توجه احتیاج دارند و هر از چند گاهی باید از بابت سفتی، شلی، لقی و باقی موارد بررسی و سرویس شود. این امر باعث می شود از شکستگی و خرابی آنها جلوگیری شود. بیش از حد سفت یا شل بودن لولا نه تنها منجر به شکستن لولا می شود، بلکه در بیشتر موارد به بخش­های پلاستیکی بدنه لپ تاپ نیز آسیب های جدی و جبران ناپذیری وارد می آورد. حتی گاهی دیده شده به دلیل شکستگی لولا و یا مطلوب نبودن وضعیت آن، کابل انتقال تصویر (فلت) صفحه نمایش که معمولا از کنار یکی از لولا ها می گذرد، پاره شده و باعث اتصال و آسیب فراوان در ماردبورد لپ تاپ شده است.

اگر شکستگی لولای لپ تاپ زیاد و وسیع باشد، امکان تعمیر یا جوشکاری وجود ندارد؛ زیرا فشار زیادی روی این قطعه وجود دارد و اگر از حالت یکپارچه خارج شود، بسیار ضعیف و آسیب پذیر می شود، همچنین در لولاهای لپ تاپ ها با برند های مختلف و متنوع، از فلزات و آلیاژ های مختلف و گاه مخصوصی استفاده می شود و به همین علت، جوشکاری با فلزات معمول به صورت صحیح انجام نشده و محل جوش خورده پایدار نیست. اغلب لپ تاپ ها نیز بسیار نازک و ظریف طراحی شده و نمی توان لولای جوش خورده را به درستی سر جای خود قرار داد و این به دلیل ضخیم شدن بخش های جوشکاری شده است. در این مواقع باید لولای شکسته با نمونه سالم تعویض شود. همچنین فقط از قطعه استاندارد استفاده کنیم.

 • تعمیر لولای لپ تاپ ( انواع لپ تاپ به صورت تاشو و گردشی )
 • تعویض لولای انواع لپ تاپ
 • ترمیم و رفع شکستگی لولای لپ تاپ

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ

تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ یکی دیگر از خدمات تخصصی ارائه شده در مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ است که به دست تیمی از زبده ترین تکنیسین ها و مهندسان این حوزه انجام می پذیرد. خدمات ارائه شده در واحد تعمیر کارت گرافیک لپ تاپ مربوط به یکی از مهمترین و کلیدی ترین قطعات تشکیل دهنده انواع کامپیوتر یعنی GPU یا در اصطلاح نه چندان درست عامیانه، همان کارت گرافیک است که وظیفه مهم و سنگین پردازش تصویر را به دوش می کشد؛ این قطعه که به صورت یک چیت ساخته می شود، تمامی ورودی‌ها و خروجی های تصویری را کنترل و هماهنگ می سازد.

کارت گرافیک به شکل ها و صورت های مختلفی از لحاظ اتصال و برقراری ارتباط با دیگر قطعات سیستم های PC،Notebook و دیگر انواع کامپیوتر به کار می رود. شما کاربران گرامی می توانید در صورت خرابی این بخش از لپ تاپ خویش به مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ کارت گرافیک مراجعه کرده و تخصصی ترین خدمات مرتبط با تعمیر، بهسازی، ترمیم و ارتقاء آن را دریافت نمایید.

تعمیرات مشکل آسیب دیدگی مادربرد لپ تاپ

ممکن است مشکل لپ تاپ شما مربوط به آسیب دیدن مادربرد و یا سوختن آن باشد. مادربرد از قطعات الکترونیکی تشکیل شده که دارای توان مشخص و تعیین شده‌ای هستند. این قطعات ممکن است در اثر آسیب‌هایی از سمت جریان ورودی به لپ تاپ و یا شوک‌های الکترواستاتیک قطعات جانبی متصل شده به لپ تاپ، دچار خسارات و آسیب‌های جزئی و یا کلی شوند. کادر فنی مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ پس از کنترل ظاهری لپ تاپ و مسیریابی جریان، قطعات آسیب‌دیده را جستجو و نسبت به تعویض و جای‌گذاری قطعه‌ی جدید اقدام خواهند کرد. در صورت نیاز به تعویض برخی از قطعات، کارشناسان مرکز تعمیر لپ تاپ از قطعات اورجینال و با کیفیت جهت تعویض قطعات استفاده خواهند کرد.

تعمیرات لپ تاپ در محل

واحد تعمیرات لپ تاپ در محل به کمک مرکز سخت افزار ایران برای آن دسته از کاربران که به دلایل مختلف امکان مراجعه حضوری را ندارند و نمی توانند دستگاه خود را برای بررسی و تعمیر و ترمیم به تعمیرگاه بیاورند، راه اندازی شده است. به کمک این واحد دیگر لازم نیست برای دریافت انواع خدمات نرم افزاری و سخت افزاری نگران باشید. پس از ثبت درخواست شما، هماهنگی های لازم انجام می شود و تعمیرکار مربوطه در کوتاه ترین زمان ممکن در محل مورد نظر حاضر خواهد شد. ارائه سرویس در واحد تعمیرات لپ تاپ در محل محدودیت خاصی ندارد. 

هااگر به هر دلیل امکان ادامه اجرای عملیات در محل وجود نداشته باشد، دستگاه معیوب با مسئولیت واحد تعمیرات لپ تاپ در محل به تعمیرگاه مرکزی و اصلی ارجاع داده می شود و ادامه مسیر تعمیر در تعمیرگاه از سر گرفته خواهد شد. همه خدمات این واحد تعمیراتی مدرن و پیشرفته همراه با ارائه ضمانت نامه های رسمی و کتبی است. محدودیتی در برند و مدل دستگاه وجود ندارد و همه برند ها و همه مدل ها را در بر می گیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر و راهنمایی درباره نحوه استفاده از امکانات این واحد برجسته تماس بگیرید.

نمایندگی تعمیرات لپ تاپ

تعمیرات قطعات لپ تاپ در این مرکز به دست تیمی از زبده ترین و با تجربه ترین کارشناسان و با بهره مندی از پیشرفته ترین و سازگارترین تجهیزات انجام می پذیرد. کارشناسان این مرکز به دلیل حضور در کنفرانس های تخصصی-آموزشی بر جدیدترین ترفندهای تعمیر مسلط بوده و آنها را در فرآیند بازیابی دستگاه به کار می‌گیرند. آنچه که در ارتباط با تعمیرات دستگاه های هوشمند شایان توجه است آن است که به‌کارگیری تکنولوژی‌های نوین در این دستگاه ها وظیفه خطیر تعمیرات را برای کارشناسان صدچندان ساخته است زیرا عدم مهارت و دقت در اجرای عملیات تعمیر ممکن است ضمن آسیب به بخش های سالم دستگاه، خرابی کامل آن را سبب گردد.

از همین روست که مدیریت مرکز تعمیرات قطعات لپ تاپ جدیدترین تجهیزات این حوزه را در اختیار کارشناسان خویش نهاده و خواستار بالاترین سطح کیفیت از کارشناسان خویش است. (تعمیرات لپ تاپ در این مرکز منحصر به دستگاهی خاص نیست و تمامی تولیدات این کمپانی خوش نام را شامل می گردد).  صبر و شکیبایی مجموعۀ تعمیرات لپ تاپ در حینِ کار و ارائه راهنمایی های مورد نیاز به مشتریان گرامی، از دلایلی است که موجب محبوبیت و موفقیت این مرکز در امر خدمت‌رسانی گشته است.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر