آبی شدن صفحه ی گوشی

یکی از مشکلات رایج گوشی ها و تبلت های هوشمند، آبی شدن صفحه نمایش است. معضل آبی شدن صفحه ی گوشی فارغ از نوع، مدل و برند سازنده ی موبایل رخ می دهد. بنابراین فرقی نمی کند که گوشی شما از سامسونگ، شیائومی، ال جی و یا سایر کمپانی های تولید کننده باشد. مشکل آبی شدن نمایشگر موبایل می تواند برای هر کاربری اتفاق بیفتد. در ادامه به بررسی دلایل پیدایش این مشکل می پردازیم.

آبی شدن صفحه ی گوشی

اینو بخون حتما به کارت میاد : آموزش ریست فکتوری موبایل

دلایل اصلی آبی شدن صفحه ی گوشی

آبی شدن صفحه ی گوشی دارای دلایل بسیار متعددی است. معیوب بودن برخی از قطعات داخلی دستگاه، خرابی کابل ها و درگاه های اتصالی موبایل، آلودگی اتصالات و شکاف های مرتبط به آن ها، لق شدن تعدادی از قطعات گوشی در جایگاه خود، ناتوانی منبع تغذیه ی گوشی در تامین قدرت و ولتاژ مورد نیاز، دمای بالای گوشی در اثر استفاده ی نادرست از آن، بهره گیری از گوشی در حال شارژ، عدم سازگاری یک قطعه ی جدید تازه تعبیه شده درون موبایل، خرابی رم موبایل و خرابی لوازم جانبی متصل شده به گوشی از عمده ترین مسائلی هستند که در ظهور مشکل آبی شدن صفحه نمایش موبایل نقش دارند.

راهکارهای رفع مشکل آبی شدن نمایشگر موبایل

برای رفع معضل آبی شدن صفحه ی گوشی بهتر است کمی صبور باشید. اندروید به سرعت منشا تداخلات نرم افزاری این مسئله را بررسی خواهد کرد و پس از مدتی گوشی شما ریستارت می شود. اگر مشکل خاصی جز یک تداخل نرم افزاری وجود نداشته باشد، کارایی دستگاه بازیابی می گردد. در صورتی که آبی شدن نمایشگر موبایل تکرار شد، راهکارهای زیر را امتحان کنید:

1. بازگشت به تنظیمات کارخانه

تنظیمات کارخانه راهکار ساده و در عین حال کاربردی برای مبارزه با مشکلات نرم افزاری گوشی های موبایل است. با این کار به راحتی می توانید مشکل آبی شدن گوشی را هم برطرف سازید. کافی است به setting گوشی خود بروید و مراحل بازگشت به تنظیمات کارخانه ای را طی کنید.

2. خالی کردن حافظه ی موبایل

پر بودن حافظه ی موبایل یکی از مشکلاتی است که می تواند باعث و بانی بسیاری از تداخلات نرم افزاری دستگاه از جمله آبی شدن صفحه ی گوشی باشد. همواره به میزان حافظه ی کش گوشی و مموری نرم افزارهای مرتبط با جستجو و سرچ دقت داشته باشید.

3. استفاده از حالت safe mode

حالت safe mode به شما کمک می کند که بتوانید نرم افزارهای نصب شده ی معیوب و دردسرساز را شناسایی کنید. با این کار خیلی ساده برنامه های ناسازگار را از ساختار نرم افزاری گوشی حذف کنید.

استفاده از حالت safe mode

اینو بخون حتما به کارت میاد : تعویض برد موبایل سامسونگ

4. پاک کردن اپلیکیشن ها

همان طور که گفته شد، برای رفع مشکل آبی شدن صفحه ی گوشی می توان از حالت safe mode استفاده کرد و نرم افزارهای معیوب را حذف کرد. اما اگر دقیقا می دانید پس از نصب کدام نرم افزار مشکل آبی شدن نمایشگر موبایل آغاز شده است، دیگر نیازی به انتقال ساختار فنی موبایل به حالت safe mode وجود ندارد. کافی است نرم افزارهای مشکوک را حذف کنید.

5. ویروس کشی موبایل

اگر با استفاده از راهکارهای بالا مشکل آبی شدن صفحه ی گوشی برطرف نشد؛ به مرکز سخت افزار ایران، نمایندگی تعمیرات موبایل مراجعه کنید. کارشناسان ما در صورت نیاز به بهترین شکل ممکن پروسه ی ویروس کشی را طی خواهند کرد. لازم به ذکر است که اگر قطعه ای نیز کارایی خود را از دست داده باشد، تعویض با نمونه ی اورجینال مشابه صورت می پذیرد.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر