دلیل روشن نشدن اسپلیت چیست؟

تا بحال شده در اوج گرما کولر گازی شما روشن نشود؟ این مشکل در حالی ایجاد می شود که اتصالات سالم هستند و برق هم به خوبی در جریان است. با این حال دستگاه روشن نمی شود و نمی توانید از آن استفاده کنید. روشن نشدن اسپلیت یک مشکل اساسی است که دلایل بسیاری هم دارد. در این شرایط باید دستگاه را به دقت بررسی کرده و دلیل اصلی را شناسایی کنید. گاهی ممکن است علت بروز این مشکل، وجود نقص یا ایراد در قطعات داخلی دستگاه باشد.

در این صورت باید در اسرع وقت این قطعات شناسایی شده و تعمیر یا تعویض شوند. ما در ادامه این مطلب اصلی ترین دلایل روشن نشدن اسپلیت را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همچنین راه حل های رفع این مشکل را نیز به شما عزیزان ارائه خواهیم داد تا ضمن برطرف کردن آن، بهترین استفاده را از کولر خود داشته باشید. در صورت نیاز به تعمیرات تخصصی تر نیز نمایندگی تعمیرات اسپلیت مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما عزیزان خواهد بود. 

روشن نشدن اسپلیت

دلایل روشن نشدن اسپلیت

همانطور که اشاره کردیم، روشن نشدن اسپلیت ممکن است دلایل ریز و درشت بسیاری داشته باشد. یکی از علل بروز این مشکل، وجود ایراد در اتصالات برقی دستگاه است. ممکن است اتصالات آسیب دیده باشند و برق کافی به دستگاه نرسد. آلودگی فیلتر یکی دیگر از عواملی است که می تواند مانع از روشن شدن اسپلیت شما شود. گاهی به دلیل این که سیستم تهویه اسپلیت به درستی کار نمی کند دستگاه روشن نمی شود.

از کار افتادن ترموستات روی بخش های مختلف اسپیلت تاثیر گذاشته و مانع از روشن شدن آن خواهد شد. خرابی کمپرسور یا کندانسور هم مساله دیگری است که در روشن نشدن کولر گازی تاثیر گذار است. سیم کشی اشتباه، خرابی یا از کار افتادن برد،  کار نکردن فن اسپلیت ، از کار افتادن رله استارت و بروز حالت اورلود نیز از جمله دلایل روشن نشدن اسپلیت به شمار می روند. اگر این مشکل را به موقع تشخیص داده و برطرف کنید، ضمن رفع مشکل دستگاه از بروز ایراد در سایر بخش های اسپلیت تان نیز جلوگیری خواهید کرد.

علت روشن نشدن داکت اسپلیت چیست؟

داکت اسپلیت یکی از محبوب ترین مدل های اسپیلت است که از یک هواساز و یک کندانسور تشکیل شده است. اجزاء این مدل توسط یک شبکه لوله مسی به هم متصل شده اند و از طریق کانال کشی، محیط را خنک می کنند. روشن نشدن داکت اسپلیت دلایل مختلفی دارد که از جمله مهم ترین آنها می توان به قطع بودن برق، قطعی یا اتصالی سیمهای رابط، خرابی کلیدهای اصلی دستگاه، سوختن موتور یا فن، سوختن کمپرسور و مواردی از این دست اشاره کرد.

برای رفع مشکل روشن نشدن اسپلیت مدل داکت یا خانگی، باید تمام این موارد بررسی شده و در صورت نیاز، ترمیم یا تعویض شوند. مثلا اگر سیمها و اتصالات ایرادی دارند یا فرسوده شده اند، باید در اولین فرصت آنها را تعویض کرد. تعمیر فن اسپلیت و تعمیر یا تعویض کمپرسور هم اقدامات دیگری هستند که در صورت نیاز انجام می شوند تا اسپلیت به صورت عادی روشن شده و کار کند.

راه حل هایی برای رفع مشکل روشن نشدن اسپلیت

تعمیر و تعویض اتصالات

معمولا وقتی اسپلیت روشن نمی شود، اولین بخشی که باید بررسی شود اتصالات هستند. در صورتی که اتصالات و کابل های برق مشکلی داشته و یا معیوب و فرسوده شده بودند، آنها را تعمیر و یا تعویض کنید. اتصالات فرسوده حتی ممکن است خطر برق گرفتگی هم داشته باشند بنابراین بهتر است هرچه زودتر فکری به حالشان کنید.

تعمیر و تعویض ترموستات

گفتیم که سیستم تهویه مرکزی یا ترموستات نقش بسیار مهمی در عملکرد کولر های گازی و اسپلیت ها دارد. اگر علت روشن نشدن اسپیلت شما خرابی یا از کار افتادن ترموستات بود، بهتر است هرچه زودتر این بخش را تعمیر یا تعویض کنید.

اصلاح سیم کشی

سیم کشی کولر گازی و اسپلیت مقوله بسیار مهمی است و باید به بهترین شکل انجام شود. اگر این فرایند درست انجام نشده و یا ایرای داشته باشد باید منتظر بروز مشکلات جدی در عملکرد دستگاه خود باشید. پیش از هر چیز بهتر است برای نصب کولر گازی اسپلیت خود از افراد با تجربه و مراکز معتبر کمک بگیرید. چنانچه متوجه شدید که ایراد از این بخش است، با اصلاح سیم کشی می توانید مشکل روشن نشدن اسپلیت تان را برطرف نمایید.

تمیز کردن فیلترها

آلودگی فیلترهای کولر گازی و اسپلیت و انسداد آنها مشکلات بسیاری را در دستگاه ایجاد می کند. یکی از این مشکلات روشن نشدن اسپلیت است که ممکن است ریشه در انسداد این بخش ها داشته باشد. گاهی با تمیز کردن و یا تعویض این فیلترها مشکل روشن نشدن دستگاه نیز برطرف خواهد شد. مراحل تمیز کردن کولر گازی را بخوانید.

تعمیر کمپرسور اسپلیت

با تعمیر کمپرسور اسپلیت می توان مشکل روشن نشدن این دستگاه را برطرف کرد. استارت کردن کمپرسور لازمه اصلی فعالیت کولر گازی و اسپلیت است. حال اگر این قطعه به هر دلیلی درست کار نکند، دستگاه روشن نشده و یا بلافاصله پس از شروع به کار خاموش خواهد شد. بنابراین در صورت مواجهه با چنین مشکلی از تست و تعمیر یا تعویض کمپرسور نیز غافل نشوید.

تعمیر برد اسپلیت

یکی دیگر از اقدامات مفید برای رفع مشکل روشن اسپلیت ، تعمیر برد است. برد الکتریکی یا مدار فرمانی قطعه ای استراتژیک در کولرهای گازی است که در صورت خراب شدن یا سوختن بخش های مختلف دستگاه را معیوب می سازد. بهتر است برای تعمیر برد اسپلیت خود از تکسین های ماهر کمک بگیرید تا این فرایند را به شکل صحیح و بی نقص به انجام برسانند.

نمایندگی تعمیرات اسپلیت انتخابی هوشمندانه

مرکز مجاز تعمیرات اسپلیت، مرکزی تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر انواع مدل های اسپیلت هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند.

به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی مجاز تعمیرات اسپلیت در مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می نمایند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر