نصب کولر گازی توشیبا

کولر گازی به دلیل کاربری راحت تری که در مقایسه با کولرهای آبی دارد، به ویژه در سالهای اخیر بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. نکته ای که در مورد این محصول وجود دارد، این است که باید مراحل نصب و راه اندازی آن با دقت و به درستی انجام شود. در غیر این صورت ممکن است عملکرد کولر تحت تاثیر قرار گرفته و مختل گردد. در واقع نصب درست کولر گازی به نوعی فعالیت بی  نقص آن را تضمین می کند.

ما امروز شما را با مراحل و نکات نصب کولر گازی توشیبا آشنا می کنیم. راه اندازی این دستگاه نکاتی دارد که با رعایت کردن آنها می توانید کارکرد کولرگازی را بهبود بخشیده و حتی از خرابی آن جلوگیری نمایید. شما کاربران عزیز با مطالعه ادامه مطلب با مراحل نصب و راه اندازی کولرگازی آشنا خواهید شد. البته بهتر است برای اجرای بی نقص این فرایند از نصاب های با تجربه و دوره دیده کمک بگیرید. برای آشنایی با مراحل نصب کولر گازی Toshiba همراه ما باشید.

آموزش نصب کولر گازی توشیبا

آموزش نصب کولر گازی toshiba نوعی راهنمای جامع است که فرایند نصب این دستگاه را به کاربران آموزش می دهد. شما باید پیش از هر کاری یک محل مناسب برای نصب پنل های داخلی و خارجی کولر یا اسپلیت خود انتخاب کنید. محل قرارگیری پنل داخلی روی دیوار است و بسیار مهم است که استحکام کافی داشته باشد. در غیر این صورت، ممکن است پنل بیفتد و صدمات جبران ناپذیری ببیند. پنل خارجی هم باید در جایی نصب شود که هوای کافی در آن جریان داشته باشد. هوا به کندانسور کمک می کند که وظایف خود را به بهترین شکل انجام دهد.

بهترین جای نصب این پنل، داخل بالکن است. پس از آن باید لوله ها را ضمن رعایت شیب مناسب نصب کنید. به این ترتیب، آب در آنها به راحتی جریان پیدا کرده و مشکلی در روند تخلیه ایجاد نخواهد شد. در ادامه مراحل نصب و راه اندازی کولر گازی توشیبا را نیز به شما عزیزان آموزش خواهیم داد.

مراحل نصب کولر گازی Toshiba

نصب پنل داخلی

بیشتر کولر گازی های جدید، به جز مدل پرتابل، دارای دو پنل هستند که یکی در داخل و دیگری در بیرون محیط نصب می شوند. اولین گام در نصب کولر گازی توشیبا یا هر برند دیگری، مهیا کردن شرایط برای نصب پنل داخلی است. برای نصب پنل داخلی کولر یا که با عنوان ایندور هم شناخته می شود، اول باید پایه ها روی دیوار نصب شده و ایمن سازی شوند.

به هیچ عنوان نباید احتمال افتادن کولر وجود داشته باشد. نصاب های حرفه ای مرکز سخت افزار ایران برای این منظور از تراز استفاده می کنند. پس از ایمن سازی محل نصب، لوله ها با رعایت شیب مناسب در دیوار جایگذاری می شوند. توصیه می شود جایی که پنل داخلی را در آن نصب می کنید دور از منابع حرارتی همچون شوفاژ، بخاری و … باشد. همچنین بهتر است دستگاه های الکتریکی از جمله تلویزیون زیر پنل نباشند.

بررسی اتصالات و کابل ها

در مرحله دوم نصب کولر گازی توشیبا باید اتصالات دستگاه را به دقت بررسی کنید. بعد از این که واحد و کاور دستگاه را برداشتید باید مطمئن شوید که همه قطعات، کابل ها و اتصالات سالم هستند. همچنین باید اطمینان حاصل شود که کابل های برق به پایانه های پیچ وصل هستند و هیچ ایراد یا نقصی در آنها وجود ندارد.

کابل های مورد استفاده هم باید با نمودار برق دستگاه تطابق کامل داشته باشند. اگر این بخش ها فاقد تناسب و تطابق باشند، ورود برق به دستگاه با مشکل مواجه شده و مدارها و بردهای کولر گازی به شدت در معرض خطر قرار می گیرند.

اتصال لوله ها

بعد از این که پنل نصب شد و اتصالات نیز چک شدند، نوبت به اتصال لوله های کولر خواهد رسید. لوله ‌کشی باید از واحد داخلی به سمت سوراخ حفر شده در دیوار انجام گردد. از طرفی، میزان خمیدگی لوله باید به حداقل برسد تا دستگاه عملکرد بهتری داشته و فرایند خنک سازی را راحت تر انجام دهد.  بهترین نوع لوله کشی، لوله کشی توکار کولر گازی است که در سایر بخش ها راجع به آن صحبت کرده ایم.

نصب پنل بیرونی

آخرین مرحله نصب کولر گازی توشیبا هم مربوط به نصب پنل بیرونی یا همان کندانسور است. همانطور که پیش تر اشاره کردیم، جایی که پنل بیرونی در آن نصب می شود، باید به دور از تابش مستقیم نور آفتاب باشد و هوای کافی در آن جریان داشته باشد. سعی کنید محل نصب پنل خارجی را به گونه ای انتخاب کنید که از گرد و غبار به دور باشد. پایه های کندانسور یا پنل بیرونی هم باید به شکل اصولی و محکم نصب شوند تا ایرادی در کار این قطعه به وجود نیاید.

شارژ کولر گازی توشیبا

شارژ کولر گازی، مقدمه کار این دستگاه و لازمه شروع چرخه خنک سازی است. به موجب این عملیات، گاز فرئون در کولر شارژ شده و حجم آن به حد نرمال می رسد. کارشناس برای شارژ کولر گازی توشیبا اول دستگاه را بررسی کرده و بهترین روش را از میان روش های مختلف شارژ کولر انتخاب می نماید. انتخاب روش صحیح از این جهت دارای اهمیت است که می تواند به میزان چشمگیری، بهره وری دستگاه را افزایش دهد.

وقتی قصد راه اندازی کولر برای اولین بار را دارید و یا زمانی که پس از مدتی، مجددا دستگاه را به کار می اندازید، باید گاز کمپرسور را شارژ کنید. همچنین وقتی باد دستگاه گرم می شود، نیاز به شارژ کولر گازی و اسپلیت خواهد بود. گاهی هم برخی از مدل های کولرگازی، نیاز به گاز اضافه دارند تا بتوانند سرمای مورد نیاز محیط را تامین کنند. به هر ترتیب پس از پایان عملیات نصب کولر گازی توشیبا باید فرایند شارژ گاز را هم انجام دهید. اگر فرایند شارژ گاز به درستی انجام نشود یا حجم گاز تزریقی بیشتر از حد مجاز باشد، احتمال بروز مشکل اورلود کولر گازی بسیار بالا خواهد بود.

نمایندگی تعمیرات کولر گازی

نمایندگی تعمیرات کولر گازی ، مرکزی تخصصی است که انواع سرویس های تعمیراتی این محصول را به کاربران ارائه می دهد. این مرکز دارای مجموعه ای پیشرفته از تجهیزات و ابزار آلات تعمیراتی است که به ارتقا سطح کیفی خدمات کمک شایانی کرده اند. تعمیرکاران فعال در این نمایندگی جزء مجرب ترین تکنسین های تعمیر کولر گازی هستند و توانایی تشخیص و رفع کلیه مشکلات و معایب این محصول را دارا می باشند. به سبب موارد ذکر شده، شما کاربران عزیز می توانید اطمینان داشته باشید که محصول مورد نظرتان در این مرکز به تخصصی ترین شکل ممکن ترمیم خواهد شد. همکاران ما در راستای تحقق شعار مشتری مداری به عنوان هدف اصلی نمایندگی تعمیرات کولر، تلاش می کنند و بهترین خدمات را به شما عزیزان ارائه می دهند.

5/5 (1 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩