دستگاه کپی توشیبا بهتر است یا شارپ؟

اگر بدون آگاهی قبلی قصد خرید دستگاه کپی جدیدی داشته باشید، مطمئنا با حجم عظیمی از دستگاه های کپی بزرگ و کوچک رو به رو می شوید. تنوع چاپگرها از لحاظ نوع، مدل، ظاهر ساختاری و برند می تواند کمی گیج کننده باشد. زمانی که به تجربه و عقیده ی دوستان و آشنایان گوش فرا دهید، ممکن است، بین یک دوراهی جهت انتخاب دو برند توشیبا و شارپ قرار بگیرید.

مقایسه دستگاه کپی توشیبا و شارپ جنبه های مختلفی دارد. اما به هر حال این دو کمپانی با سابقه ی درخشان خود نام های مهم و اصلی دنیای طراحی و تولید ماشین های چاپ هستند. در اینجا قصد داریم به بررسی تفاوت های دستگاه کپی توشیبا و شارپ بپردازیم.

دستگاه کپی توشیبا بهتر است یا شارپ؟

معیارهای اصلی در مقایسه دستگاه کپی توشیبا و شارپ

به طور کلی همان طور که اشاره شد، نمی توان میان این دو برند پیشرو در تولید دستگاه کپی یکی را بر دیگری برتر دانست. هر یک از دستگاه های کپی شارپ و توشیبا از کیفیت ساختاری بالایی برخوردار هستند. اما در فرآیند مقایسه دستگاه کپی توشیبا و شارپ معیارهایی وجود دارد که ممکن است در پروسه ی انتخاب کمک حال باشد. این معیارها عبارتند از:

کیفیت و مقاومت دستگاه کپی

مقاومت و طول عمر دستگاه کپی موضوع بسیار مهمی است. البته نمی توان انتظار داشت بدون سرویس دهی به موقع کیفیت و مقاومت دستگاه کپی پایدار باقی بماند. بی احتیاطی کاربر عامل اصلی از بین رفتن کیفیت دستگاه کپی است. سیستم های چاپ توشیبا و شارپ و یا هر برند دیگری باید به صورت دوره ای سرویس دهی شوند.

اما اگر بخواهیم میان توشیبا و شارپ یک برند را به عنوان سازنده ی دستگاه های چاپ مقاوم معرفی کنیم، باید به توشیبا اشاره نماییم. براساس عقاید منتقدین و کارشناسان جنس اجزای داخلی توشیبا می تواند با اختلاف جزیی نسبت به شارپ برتری داشته باشد.

امکانات و قابلیت های ماشین فتوکپی

امکانات و قابلیت ها دستگاه های کپی نیز در حین خرید مسئله ی تعیین کننده ای خواهد بود. ابتدا باید نیازها و انتظارات خود را از چاپگر جدید مشخص کنید تا بهترین دستگاه فتوکپی را خریداری کنید.

دستگاه های کپی در انواع مختلفی چون تک کاره، چند منظوره، ایستاده، رومیزی، سیاه و سفید و یا رنگی در بازار وجود دارند. این تنوع بالا را می توانید در هر دو برند توشیبا و شارپ بیابید. بنابراین از دیدگاه تعداد قابلیت ها در فرآیند مقایسه دستگاه کپی توشیبا و شارپ اختلافی دیده نمی شود.

سلیقه ی شخصی کاربر

معیار دیگری که در بررسی تفاوت های دستگاه کپی توشیبا و شارپ نقش دارد، سلیقه ی شخصی کاربر است. این موضوع گاهی هیچ منطق خاصی ندارد. سلیقه ی شخصی اشخاص و تعصب بی چون و چرا به یک برند معمولا قدیمی و باسابقه، مسئله ی با اهمیتی در خرید است. اگر از آن دسته از افراد هستید که تعصب خاصی به برندهای سازنده دارند؛ به ندای درونی خود گوش فرا دهید تا خرید رضایتبخشی را تجربه کنید. در موضوع سلیقه ی شخصی نیز اغلب اوقات توشیبا برنده ی میدان است.

هزینه ی مواد مصرفی دستگاه کپی

هزینه ی مواد مصرفی دستگاه کپی باید همان ابتدای خرید تعیین شود. یک سیستم جذاب و پیشرفته با مواد مصرفی کمیاب و البته گران قیمت نمی تواند کارایی چندانی داشته باشد. برای مقایسه ی دستگاه کپی توشیبا و شارپ باید بدانید که توشیبا عموما مواد مصرفی گران تری برای دستگاه های چاپ خود دارد.

فراموش نکنید که تونر و جوهر چاپگر حتی اگر استفاده ی چندانی از دستگاه نداشته باشید هم پس از مدتی خشک شده و کارایی خود را از دست می دهد. در نتیجه قیمت مواد مصرفی دستگاه کپی مورد نظر را باید حتما پیش از خرید بررسی کنید.

قیمت دستگاه کپی

برای خرید دستگاه کپی باید تعیین کنید که دقیقا چه نوع سیستمی لازم دارید. بودجه ی شما مسلما باید متناسب با دستگاه کپی اداری یا خانگی مد نظر باشد. توشیبا دستگاه های چاپ گران تری نسبت به شارپ دارد. اگر بودجه ی محدودی دارید، بهتر است به سراغ خرید دستگاه های فتوکپی شارپ بروید. البته خاطرنشان می نماییم که با حضور در فروشگاه های نمایندگی رسمی کپی می توانید مشاوره های رایگان تخصصی را مطابق با نیازها، علایق و بودجه ی خود دریافت کنید و خریدی هوشمندانه داشته باشید.

4.5/5 (2 امتیاز)

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر