انواع پاک کننده سطوح

انواع پاک کننده سطوح را بشناسید تا بتوانید بهترین تمیزکننده و ضدعفونی کننده را انتخاب کنید. اگر شما اطلاعات کافی در مورد مواد بکار رفته در هر شوینده داشته باشید و بدانید که هر شوینده برای چه سطحی مناسب است، می‌توانید بهترین انتخاب را از میان انواع پاک کننده سطوح داشته باشید. البته اگر کار را به «امدادکار» بسپارید خود را از دغدغه‌ی این دانستن‌ها رها کرده‌اید و می‌توانید وقت و زمان خود را صرف کارهای دیگر بکنید. با این حال ما در این بخش برآن شده‌ایم تا راهنمای نسبتا جامعی درباره انواع پاک کننده سطوح را با شما به اشتراک بگذاریم. با توجه به اطلاعات درج شده در این مقاله، شما می توانید با در نظر داشتن سطحی که قصد تمیز کردن آن را دارید، شوینده سازگار خود را انتخاب کنید.

راهنمای انواع پاک کننده سطوح

توجه به راهنمای درج شده در این بخش به شما کمک می‌کند تا اگر قصد خرید پاک کننده دارید میان انواع پاک کننده سطوح سردرگم نشوید. برای بهترین نتیجه، توصیه می‌شود همیشه دستورالعمل های برچسب روی محصولات تمیز کننده را بخوانید و آنها دنبال کنید. برچسب ها، دستورالعمل های خاصی را برای انواع سطوحی که پاک کننده باید یا نباید روی آنها استفاده شود، میزان استفاده و نحوه استفاده از آن را ارائه می دهد. همچنین، دستورالعمل‌های استفاده و مراقبتی را که همراه با وسایل، لوازم فولادی ضدزنگ و سایر سطوح ارائه می‌شود، بخوانید و دنبال کنید.

شوینده مناسب برای سطح اکریلیک

اکریلیک معمولا بیشتر روی سطح اشیاء تزئینی استفاده می‌شود. برای پاک کردن این سطوح، به طور مرتب با یک پارچه نرم تمیز یا برس متصل به جاروبرقی گردگیری کنید. از میان انواع پاک کننده سطوح از پاک کننده های فرموله شده برای اکریلیک استفاده کنید. یا در آب گرم و تمیز بشویید و بلافاصله با استفاده از یک پارچه تمیز و نرم خشک کنید. از خراشیدن سطوح اکریلیک خودداری کنید. اکریلیک معمولا بیشتر روی سطح اشیاء تزئینی استفاده می‌شود.

شوینده مناسب برای سطح اکریلیک

شوینده مناسب اجاق گاز با سطح سرامیکی

اگر سطح مدنظر شما اجاق های سرامیکی باشد می‌توانید از میان انواع پاک کننده سطوح پاک کننده ای را که برای شیشه های سرامیکی از خمیر جوش شیرین و آب ساخته شده است، استفاده کنید. برای این کار از یک اسفنج غیر ساینده، حوله کاغذی یا پارچه تمیز، استفاده کنید. قبل از تمیز کردن، صبر کنید تا اجاق گاز خنک شود. از پاک کننده های ساینده استفاده نکنید. از پاک کننده های حاوی آمونیاک یا سفید کننده استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث تغییر رنگ سطح شوند. فقط از پارچه یا اسفنج تمیز استفاده کنید. پارچه های کثیف ممکن است ردی از خود باقی بگذارند و باعث تغییر رنگ شوند.

شوینده مناسب کاشی با سطح سرامیکی

اگر از میان انواع پاک کننده سطوح به دنبال ترکیبی برای پاک کردن سطوح سرامیکی مثل کاشی، وان، کانتر، کف و دوش یا دیوار باشید از یک پاک کننده غیر ساینده و همه منظوره (رقیق شده یا با استحکام کامل) استفاده کنید. پس از استفاده از پاک کننده مایع برای جلوگیری از ایجاد لکه های آب، کاشی ها را با آب تمیز کاملاً بشویید و با یک پارچه خشک کاشی ها را صاف کنید. ساده ترین راه برای تمیز نگه داشتن دیوارهای دوش کاشی شده این است که بعد از هر بار استفاده، آنها را با یک حوله پاک کنید. این کار باعث می شود که کف صابون و رسوبات آب سخت تجمع نکنند. از استفاده از پاک کننده های ساینده پودری که می توانند سطح را خراش دهند خودداری کنید. برای تمیز کردن دوغاب از یک برس موی نرم استفاده کنید. محلول سفید کننده مایع خانگی (هیپوکلریت سدیم) (3/4 فنجان سفید کننده تا 1 گالن آب)، یا یک پاک کننده لکه کپک که با دقت با برس استفاده شود به تمیز کردن دوغاب لکه دار یا کپک زده کمک می کند. در نهایت به طور کامل آبکشی کنید.

شوینده مناسب کاشی با سطح سرامیکی

شوینده مناسب سطح شیشه ای

از میان انواع پاک کننده سطوح کدام مورد برای پاک کردن سطوح شیشه ای مناسب است؟ توصیه ما این است که برای پنجره و شیشه موجود در درب، آینه، محافظ، میز، رومیزی، پنجره و … از یک اسپری مخصوص شیشه استفاده کنید یا 1/2 فنجان آمونیاک را در یک گالن آب ترکیب کنید. یک اسفنج یا پارچه را با محلول آمونیاک خیس کنید. با یک پارچه تمیز و مرطوب بشویید و با یک پارچه تمیز، حوله کاغذی یا آبگیر خشک کنید. محصول تمیز کننده را مستقیما روی قاب عکس یا آینه اسپری نکنید. محصول را روی یک پارچه تمیز اسپری کنید و سپس شیشه یا آینه را تمیز کنید. در حین پاشیدن پاک کننده مقوا یا پارچه را روی قاب نگه دارید.

شوینده مناسب سطح چوبی

1) کابینت چوبی :

اینکه از میان انواع پاک کننده سطوح چه پاک کننده‌ای برای سطح چوبی مناسب است بستگی به نوع چوب سطح دارد. برای چوب کابینت از محصولی استفاده کنید که چوب تمام شده را تمیز می کند و اثر انگشت، لکه و سایر خاک ها را پاک می‌کند. در صورت تمایل می توان از پولیش یا موم استفاده کرد. این موارد را با پارچه نرم بمالید. مطمئن شوید که چوب به درستی پرداخت شده است. هر ماده ای، حتی آب، که روی چوب ناتمام یا به درستی پرداخت نشده استفاده شود، می تواند به سطح آسیب برساند.

2) مبلمان چوبی :

از میان انواع پاک کننده سطوح محصولی را انتخاب کنید که برای گردگیری و پاک کردن گرد و غبار و خاک سبک مناسب باشد. این پاک کننده را می توان روی سطح یا روی یک پارچه گردگیری اسپری کرد. گرد و غبار و لکه ها را از بین ببرید و با پاک کننده مبلمان، پولیش تمیز کننده یا پولیش معمولی، درخشندگی و محافظت را به آن اضافه کنید. روی سطح بمالید و با یک پارچه تمیز و نرم پاک کنید. در مبلمان Redwood از یک درزگیر یا پوشش برای محافظت از سطح و جلوگیری از خاکستری شدن چوب استفاده کنید.

3) پانل دیوار :

برای تمیز کردن و محافظت از یک پاک کننده و نرم کننده چوب استفاده کنید.     

4) کارهای چوبی :

از میان انواع پاک کننده سطوح محصولی را انتخاب کنید که برای تمیز کردن گرد و غبار و خاک سبک مناسب باشد. محصول را می توان روی سطح یا روی یک پارچه گردگیری اسپری کرد. گرد و غبار و لکه ها را از بین ببرید و با پاک کننده مبلمان، پاک کننده براق کننده یا پولیش، درخشندگی و محافظت را به آن اضافه کنید. روی سطح بمالید و با یک پارچه نرم تمیز پاک کنید.

شوینده مناسب سطح ماربل

ماربل پوششی است که در سنگ مرمر، کانترها، کف، رومیزی و دیوارها استفاده می‌شود. در صورت مشاهده آلودگی بر روی سطوح ماربل، فوراً لکه ها و آلودگی‌ها را پاک کنید. از میان انواع پاک کننده سطوح محصولی را انتخاب کنید که فرموله شده و برای تمیز کردن سطح ماربل طراحی شده است. از پاک کننده های اسید استفاده نکنید و از ریختن اسیدها روی سنگ مرمر خودداری کنید. این کار می‌تواند باعث ایجاد حفره و لکه روی سطوح ماربل شود. 

 شوینده مناسب سطوح پلاستیکی

اگر در لوازم مورد استفاده یا لوازم خانگی شما از پلاستیک استفاده شده و قصد پاک کردن آن را دارید، از میان انواع پاک کننده سطوح از یک پاک کننده همه منظوره غیر ساینده استفاده کنید. با آب تمیز بشویید و با یک پارچه تمیز و نرم خشک کنید. از پاک کننده های ساینده که ممکن است پلاستیک را خراش دهد خودداری کنید.

شوینده مناسب سطوح پلاستیکی

وان حمام، دوش، سینک ها و کاشی دیوار

از تمیز کننده وان/کاشی/سینک استفاده کنید. پاک کننده همه منظوره غیر ساینده، یا خمیر جوش شیرین و آب. پاک کننده را روی سطح یا روی یک اسفنج مرطوب بمالید و به آرامی مالش دهید. بشویید یا پاک کنید. در صورت استفاده از شوینده‌های آماده، برچسب مربوط به دستورالعمل های را بخوانید و دنبال کنید. برخی از سطوح پلاستیکی با برخی از پاک کننده ها سازگار نیستند. اگر خاک موجود روی سطوح سنگین است، اجازه دهید محلول حداقل 30 ثانیه روی سطح بماند تا کثیفی از بین برود. برای مبلمان از یک پاک کننده همه منظوره غیر ساینده استفاده کنید. از میان انواع پاک کننده سطوح پاک کننده شیشه و چند منظوره یا یک پاک کننده براق کننده می‌تواند مناسب باشد. با یک پارچه نرم تمیز کاملاً بشویید و خشک کنید.       

لمینت پلاستیکی، کابینت یا کانتر

برای چنین سطح‌هایی از میان انواع پاک کننده سطوح، یک پاک کننده همه منظوره غیر ساینده انتخاب کنید. با استفاده از یک اسفنج یا پارچه سطح را تمیز کنید. با یک اسفنج یا پارچه که با آب تمیز مرطوب شده است سطح را بشویید. با یک پارچه تمیز و نرم خشک کنید. می‌توانید از موم هم استفاده کنید. موم را روی یک پارچه از قبل مرطوب شده بمالید و هر بار یک منطقه کوچک (حدود یک فوت مربع) را تمیز کنید. در حالی که موم هنوز مرطوب است با یک پارچه تمیز و خشک بمالید. از میان انواع پاک کننده سطوح می‌توانید ممحصولی با فرمول خاص انتخاب کنید تا سطوح میز در صورت کدر شدن و فرسودگی براق شوند. از استفاده از پاک کننده های ساینده که می توانند محصولاتی را که می توانند رنگ سطح را تغییر می دهند، کدر یا سفید کنند، استفاده نکنید.

لمینت پلاستیکی، کابینت یا کانتر

پلاستیک داخلی یخچال یا فریزر

برای تمیز کردن دیوارهای داخلی یخچال یا فریزر از میان انواع پاک کننده سطوح، از یک پاک کننده همه منظوره غیر ساینده استفاده کنید. یا از محلولی از 2 قاشق غذاخوری جوش شیرین به یک لیتر آب گرم استفاده کنید. با یک پارچه تمیز و نرم کاملاً بشویید و خشک کنید.

صندلی توالت یا درپوش

 با یک پاک کننده غیرساینده و همه منظوره، با استفاده از یک اسفنج یا پارچه تمیز کنید. نواحی لولا و ضربه گیرها را کاملاً بشویید و خشک کنید.

پلاستیک صندلی توالت درپوش
Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر