مشکلات رایج کولرگازی

کولرگازی ها علاوه بر مزایای بسیاری که دارند صرف نظر از نوع برندشان دچار اختلالات بسیاری نیز می شوند. در این مقاله قصد داریم به بررسی انواع مشکلات رایج کولرگازی بپردازیم. مشکلات کولرگازی اگر به موقع مورد بررسی و تعمیر قرار نگیرند دردسر و نگرانی های بسیاری را برای کاربران ایجاد می کنند به همین دلیل لازم است در صورت مشاهده ی هرگونه خرابی فورا به نمایندگی تعمیرات کولرگازی مراجعه کنید.

کولرگازی ها معمولا تحت تاثیر کارکرد بیش از اندازه دچار اختلال می شوند. به همین دلیل برای نگهداری بهتر از این دستگاه لازم است در میزان استفاده از کولرگازی ملاحظاتی داشته باشید. در ادامه به بررسی تخصصی مشکلات رایج کولرگازی و خدمات ارائه شده در واحد نمایندگی کولرگازی می پردازیم.

5/5 (1 امتیاز)

بررسی تخصصی مشکلات رایج کولرگازی

در این بخش قصد داریم تا شما را با انواع مشکلات رایج کولرگازی و دلایل بروز این اختلالات آشنا کنیم.

فیلتر هوای کثیف

فیلتر کولرگازی یکی از مواردی است که حتما لازم است به موقع تعویض شود. کثیفی این فیلتر یکی از دلایلی است که کارکرد کولرگازی را با اختلال مواجه کرده و لازم است به موقع تعویض شود.

کاهش سرمایش باد کولرگازی

این اختلال در اغلب موارد به دلیل نشت گاز از کولرگازی به وجود می آید. کمبود گاز در کولرگازی و یا به اتمام رسیدن آن در این دستگاه منجر به کاهش سرمایش باد کولرگازی می شود.

روشن نشدن سیستم تهویه مرکزی

در صورت روشن نشدن کولرگازی بهتر است در قدم اول ترموستات و کنترل را تنظیم کنید. اگر با این کار مشکل برطرف نشد لازم است به مرکز تخصصی تعمیرات کولرگازی مراجعه کنید.

نشت آب از کولرگازی

در مواقعی که راه آب خروجی کولرگازی مسدود شده باشد نشت آب یا آبریزی کولرگازی رخ می دهد. در این موارد آب کولر از پنل آن خارج می شود.

صدای ناهنجار یا لرزش کولرگازی

علت این صدا معمولا مربوط به پنل (یونیت داخلی) یا یونیت خارجی کندانسور می باشد. یکی دیگر از دلایل تولید این صدا به دلیل بالانس نبودن فن یونیت خارجی و یا فن یونیت داخلی می باشد. لق شدن پایه های کمپرسور و یا شل شدن آن ها نیز یکی دیگر از دلایل این اختلال است. این موارد با آچارکشی برطرف می شوند.

خرابی برد الکتریکی

خرابی این قسمت به دلیل کاربرد های بسیار آن ممکن است منشا سایر مشکلات دستگاه باشد. یکی از رایج ترین این اختلالات در زمان خرابی برد الکتریکی روشن نشدن کولرگازی است.

خرابی فن بیرونی یا کندانسور

وظیفه ی این فن انتقال گرمای داخلی محیط به فضای خارج از خانه یا اداره است. بنابراین اختلال در عملکرد این فن منجر می شود هوای گرم داخل محیط به بیرون منتقل نشود. در این مواقع گرمای موجود در محیط بر کمپرسور تاثیر گذاشته و سیکل سرمایش کولرگازی را با اختلال مواجه می کند.

خدمات واحد تعمیرات کولرگازی

  • روشن نشدن کولرگازی (قطع بودن سیم‌های رابط کولر گازی)
  • رفع اشکال روشن نشدن فن با وجود کار کردن کمپرسور در مرکز تعمیر کولر (خرابی خازن راه انداز موتور فن)
  • جابجایی کولر کولرگازی توسط کارشناسان مرکز تعمیر کولرگازی
  • تعمیر برد کولرگازی معمولی و کولرگازی اینورتر
  • نشت‌یابی و شارژ گاز کولرگازی توسط کارشناسان مرکز تعمیر کولرگازی

  • لوله‌کشی توکار جهت نصب کولرگازی
  • تعمیر شیر برقی (تعویض شیربرقی)
  • تعمیر موتور فن (تعویض موتور برقی)
  • تعویض کمپرسور کولرگازی اینورتر و معمولی
  • تأمین تمام قطعات کولرگازی (اینورتر ومعمولی)

نمایندگی تعمیرات کولر

تعمیرات انواع کولر در این نمایندگی امکان پذیر است. نمایندگی تعمیرات کولر به دلیل بهره مندی از تمام امکانات مورد نیاز برای تعمیرات قادر است سرویس های مربوطه را در مدت زمانی کوتاه ارائه کند. تعمیرات در این نمایندگی توسط برترین مهندسان و متخصصان انجام می شود. نمایندگی کولرگازی تمامی برند های محبوب کولرگازی را به صورت اورجینال به فروش می رساند. تعمیرات انواع کولرگازی در برند های مختلف با مراجعه به این نمایندگی امکان پذیر است. این مرکز قادر است به صورت تخصصی تعمیرات انواع کولرگازی را انجام دهد. تعویض قطعات عیوب کولرگازی با مراجعه به این مرکز امکان پذیر است. برترین برند های کولرگازی عبارتند از سامسونگ، ال جی، توشیبا، شارپ و…

5/5 (1 امتیاز)
دیدگاه خود را وارد کنید :