تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی

مطلب پیش رو به بررسی روند تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی اختصاص دارد. پیکاپ رولر همچون کاغذ کش، در ارتباط با حرکت برگه در دستگاه کار می کند. این قطعه اجزایی دارد که اگر درست کار نکنند، عملکرد پیکاپ را مختل می کنند. به دنبال بروز این مشکل، ممکن است کاغذ در فتوکپی گیر کند. برای تعمیر پیکاپ رولر کپی در این شرایط، اجزاء این قطعه ترمیم و مشکلات حرکت برگه هم برطرف می شوند.

ما نکاتی را در مورد ترمیم این قطعه به شما ارائه می دهیم تا با ماهیت و چگونگی عیب یابی و تعمیر آن بیشتر آشنا شوید. اما توصیه می کنیم به هیچ عنوان خودتان دستگاه را باز نکرده و برای ترمیم یا تعویض پیکاپ از تکنسین های مجرب تعمیرات دستگاه فتوکپی کمک بگیرید.

تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی

نحوه تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی

برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی، باید دستگاه باز شده و بخشهای مختلف این قطعه با دقت بررسی شوند. در واقع تعمیرکار باید بداند که کدام بخش و به چه میزانی آسیب دیده است. پد، کلاچ، سنسور، میله و سینی، اجزایی هستند که بررسی و عیب یابی می شوند. اگر این اجزا قابل ترمیم یا تعویض باشند، امکان تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی هم وجود دارد. معمولا نوع خرابی پیکاپ رولر به گونه ای نیست که نیاز به تعویض این قطعه باشد و می توان ضمن تعویض اجزاء آسیب دیده، پیکاپ رولر را تعمیر کرد.

علت خرابی پیکاپ رولر فتوکپی چیست؟

آیا می دانید چرا پیکاپ رولر کپی دچار ایراد شده و روند ورود برگه به داخل دستگاه را مختل می کند؟ به طور کلی، عواملی مثل خرابی پد، خرابی سینی، خرابی کلاچ، خرابی میله پیکاپ، خرابی سنسور تشخیص وجود کاغذ، خرابی اهرم سنسور کاغذ، خرابی کارتریج و در نهایت، خرابی محورهای عبور کاغذ و غلطک های روی آنها باعث معیوب شدن یا از کار افتادن رول پیکاپ می شوند. در این شرایط، باید هرچه زودتر اقدام به تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی خود کنید تا مشکل تشدید نشده و دیگر قطعات را تحت تاثیر قرار ندهد.

علت و راهکارهای گیر کردن کاغذ در دستگاه کپی در این مقاله !

پیکاپ رولر در دستگاه کپی چگونه کار می کند؟

همانطور که در بخش اول اشاره کردیم، عملکرد پیکاپ رولر دستگاه کپی به حرکت کاغذ و ورود و خروج آن مربوط است. پیکاپ، چرخه پلاستیک مانندی است که بوسیله پدی که زیر آن طراحی شده، کاغذ را به داخل پرینتر یا فتوکپی می کشد. جالب است بدانید که این فرایند، با یک بار چرخش که به آن درایو کردن می گویند، انجام می پذیرد. در تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی، به نوع و اندازه این قطعه توجه می شود. نکته دیگر این که پیکاپ رولر انواع مختلفی دارد که بسته به نوع و مدل دستگاه کپی یا چاپگر، در آنها تعبیه می شود.

نحوه تعویض پیکاپ رولر دستگاه فتوکپی

گاهی امکان تعمیر پیکاپ رولر کپی وجود ندارد و باید این قطعه را تعویض کرد. در این صورت تعمیرکار دستگاه را خاموش کرده و محفظه کاغذ را با احتیاط بیرون می آورد. پیکاپ در انتهای محفظه قرار گرفته و باید به آرامی جدا شود تا نشکند. پس از جا انداختن پیکاپ رولر جدید، تکنسین باید مطمئن شود که این قطعه درست نصب شده است. سپس دستگاه روشن شده و ضمن چاپ چند برگه، عملکرد آن تست می گردد.

تمیز کردن رول پیکاپ کپی

در برخی از موارد، می توان برای تعمیر پیکاپ رولر دستگاه کپی و رفع مشکلات آن، این قطعه را تمیز کرد. برای این منظور اول دستگاه را خاموش کرده و دوشاخه آن را از برق بکشید. سپس ضمن دسترسی به پیکاپ رولر، آن را از فتوکپی بیرون بیاورید. یک پارچه بدون پرز را به الکل یا کمی آب آغشته و سطح پیکاپ را با آن به خوبی تمیز کنید.

در صورت استفاده از الکل، فرایند پاکسازی باید در محیطی دور از حرارت و هرگونه شعله آتش انجام شود. پس از تمیز شدن رول پیکاپ دستگاه کپی، اجازه دهید الکل جذب شده توسط این بخش کاملا خشک شود. می توانید از یک پارچه خشک بدون پرز، برای از بین بردن خاکها و کثیفی موجود روی پیکاپ استفاده کنید. در نهایت دستگاه را ببندید و عملکرد آن را با چاپ کردن یک برگه امتحان کنید.

تعمیرات دستگاه کپی در محل

یکی از مشکلاتی که برخی از کاربران هنگام جابجا کردن دستگاه های کپی با آن مواجه می شوند، ضربه خوردن و آسیب دیدگی دستگاه است. از طرف وزن این محصول بالاست و انتقال آن به مرکز تعمیرات کار راحتی نیست. بنابراین بهتر است تعمیرات دستگاه کپی در محل انجام شود تا شاهد چنین مشکلاتی نباشیم.

پس از این که مشکل دستگاه شما به صورت مداوم تکرار شده و کارتان را مختل کرد، کافی است با مرکز مجاز تعمیر کپی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. همکاران ما تا حد امکان شما را راهنمایی می کنند و اگر مشکل حل نشد، به محل مورد نظرتان اعزام می شوند. سپس دستگاه فتوکپی مورد نظر در محل مورد بررسی قرار می گیرد و منشأ ایرادات آن به خوبی مشخص می شوند. پس از تعمیرات کپی در محل می توانید از این دستگاه بدون هیچ نقص و ایرادی استفاده کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر