تعمیر کولر گازی گری

آیا کولر گازی گری شما اخیرا به خوبی محیط را خنک نمی کند؟ یا هنگام کار صداهای اضافه و غیر عادی دارد؟ حتما نگران هستید و تصور می کنید که کولر به شدت آسیب دیده و باید مبلغ زیادی را صرف تعمیر آن کنید. اما جای نگرانی نیست؛ در ادامه مقاله ضمن اطلاع از دلایل بروز این مشکلات، با نحوه تعمیر کولر گازی گری و چگونگی عیب یابی این دستگاه آشنا می شوید.

بدون شک ایرادهای ذکر شده و هرگونه مشکل دیگری در عملکرد کولرگازی، مربوط به گاز دستگاه و یا خرابی قطعات است. اما با عیب یابی درست و به موقع کولر، می توان قطعات آسیب دیده را برحسب نیاز ترمیم یا تعویض کرد و ضمن انجام اقدامات لازم، مشکلات را برطرف نمود. راهنمای تعمیر کولر گازی گری، ضمن ارائه نکاتی در مورد مشکلات این دستگاه، شما را با نحوه ترمیم و تعویض قطعات مختلف کولر گازی هم آشنا می کند.

تعمیر کولر گازی گری

هزینه تعمیر کولر گازی گری

برای تخمین زدن هزینه تعمیرات کولر گازی گری یا هر بند دیگری، باید به عواملی همچون نوع و شدت خرابی دستگاه توجه شود. یعنی اول باید تکنسین دستگاه را عیب یابی کرده و مشخص کند که کدام بخش ها آسیب دیده اند و نیاز به تعمیر دارند یا تعویض. بسته به این که کدام قطعات آسیب دیده باشند و چه اقداماتی برای تعمیر دستگاه نیاز باشد، هزینه ترمیم متفاوت است. 

همکاران ما پس از عیب یابی کولر و شناسایی بخش ها و قطعات آسیب دیده، به صورت حدودی هزینه تعمیرات را تخمین می زنند. در صورت نیاز به تعویض قطعاتی همچون برد، کمپرسور، فن و … باید خود را برای پرداخت مبلغ بیشتری آماده کنید.

خدمات تخصصی تعمیر کولر گازی گری

اقداماتی همچون تعمیرات تخصصی انواع مدل های کولر گازی اعم از اسپلیت، اینورتر، پرتابل و…، تعمیر قطعات داخلی و خارجی دستگاه، ترمیم ایرادهای عملکردی، رفع مشکل نشتی آب، پاک سازی فیلترها، شارژ گاز، تعویض قطعات از رده خارج با نمونه های اورجینال، انجام مراحل سرویس کولر، تعمیرات در محل، نصب و تراز کردن دستگاه، تعمیر کنتاکتور کولر، سرویس های دوره ای، تعمیر کمپرسور، تعمیرات کندانسور، ترمیم فن، تعمیر و تعویض برد و اقداماتی از این دست، بخشی از مهم ترین خدمات تعمیر کولر گازی گری هستند. این خدمات دارای ضمانت نامه رسمی مرکز سخت افزار ایران هستند و می توانید آنها را تا مدت زمان اعلام شده پیگیری نمایید.

سرویس کولر گازی گری

تکنسین های تعمیر کولر گازی به کاربران این دستگاه توصیه می کنند که آن را در فواصل زمانی معین، سرویس کنند. این کار کمک می کند که قطعات مختلف اسپلیت تمیز شده و عملکرد بهتری داشته باشند. برای سرویس کولر گازی گری و دیگر برندها باید برق دستگاه قطع شود تا ایمنی به بالاترین حد برسد.

سپس قاب جلویی پنل باز شده و فیلترهای دوگانه از دستگاه خارج می شوند. در مرحله بعدی، فیلترها کاملا شسته شده و تمیز می گردند تا هیچ آلودگی در آنها باقی نماند. سنسورها هم بررسی و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض می گردند. پس از شستشو و پاکسازی کامل کویل های داخلی، سرویس کار پنل دستگاه را می بندد و آن را تست می کند.

شارژ گاز کولر گازی گری

گاهی دلیل بروز مشکلاتی همچون کاهش سرمای کولر یا خنک نکردن آن، کاهش حجم گاز دستگاه است. در چنین مواردی می توان با شارژ گاز کولر گازی گری، این مشکلات را به راحتی برطرف کرد. اگر همه مراحل و بخش های شارژ گاز درست و با رعایت نکات مربوطه انجام شود، بخشی از مشکلات عملکردی کولر نیز برطرف می شوند.

انتخاب روش شارژ، بستگی به فاکتورهایی مثل مدل دستگاه و ظرفیت آن دارد و تنها سرویس کاران حرفه ای قادر به تشخیص درست آن هستند.تیم تعمیرات کولر گازی شرایطی را فراهم کرده اند که شارژ گاز انواع مدل های این دستگاه به بهترین شکل و با استفاده از مرغوب ترین مواد انجام شود. به این ترتیب پس از شارژ گاز، هم ایراداتی مثل باد گرم و … برطرف می شوند و هم عملکرد دستگاه کیفیت بیشتری خواهد داشت.

این مقاله را از دست ندهید : تعمیر کولرگازی دوو

مشکلات رایج کولر گازی گری و راهکارهای آنها  

چرا کولر گازی گری خنک نمی کند؟

خنک نکردن تقریبا رایج ترین مشکلی است که کاربران برای برطرف کردن آن با واحد تعمیرات کولر گازی گری تماس می گیرند. اولین چیزی که در عیب یابی این مشکل بررسی می شود، حجم گاز است. چون اگر گاز کم باشد، کولر قادر به خنک کردن محیط نیست. بسته بودن دریچه ها و تنظیمات نادرست ترموستات هم بعضا مانع از خنک کردن کولر گازی می شوند. اگر این موارد سالم بودند، احتمالا فیلترها مسدود شده اند. با شارژ گاز، تعویض ترموستات و برطرف کردن انسدادها مشکل حل می شود.

علت یخ زدن کولر گازی گری چیست؟

عوامل مختلفی هنگام یخ زدن کولر گازی و اسپلیت مورد بررسی قرار می گیرند. یکی از این عوامل، کاهش میزان گاز دستگاه است. کار کردن کمپرسور به صورت یکسره، عملکرد نادرست فن بلوور، استفاده از کولر در هوای خنک و آلودگی یا مسدود شدن فیلترها هم دیگری دلایل بروز این مشکل هستند. برای تعمیر کولر گازی گری در این شرایط، هریک از موارد ذکر شده بررسی و برطرف می گردند.

این مطلب مفید رو از دست نده : علت برفک بستن لوله برگشت کولر گازی

چرا کولر گازی گری روشن نمی شود؟

اگر کولر گازی شما روشن نمی شود، اول مطمئن شوید که برق وصل است و تمامی اتصالات مربوط به آن هم سالم هستند. پس از آن باید موارد دیگری همچون خرابی کلیدهای اصلی دستگاه، سوختن موتور یا فن و سوختن کمپرسور بررسی شوند. تعمیرکار کولر گازی گری این بخش ها را چک کرده و متناسب با نوع و شدت خرابی، آنها را ترمیم یا تعویض می کند. به این ترتیب دیگر شاهد روشن نشدن کولر نیستید.

دلیل خاموش شدن ناگهانی کولر گری چیست؟

خاموش شدن کولر گازی در حین کار، یک مشکل نگران کننده است که دلایل مختلفی دارد. مثلا ممکن است برق دچار نوسان شده و به صورت آنی قطع و وصل گردد. خرابی قطعاتی مثل برد، ترموستات، موتور و … هم باعث خاموش شدن کولر و توقف کار آن می شوند. بهتر است برای تعمیر کولر گازی گری یا هر برند دیگری در این شرایط، از تکنسین هایی کمک بگیرید که توانایی عیب یابی و ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده را به شکل درست و اصولی دارند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر