تعمیر کولر گازی هیتاچی

آیا می دانید چه موقع باید کولر گازی خود را تعمیر کنید؟ همه کولر گازی ها و اسپلیت ها ممکن است به مرور زمان یا بر اثر عوامل جانبی، با مشکلات و ایراداتی مواجه شوند. تکرار این ایرادها مساله را جدی تر و تعمیرات کولر توسط یک تعمیرکار مجرب را ضروری می سازد. صدای زیاد و غیر عادی، یکی از این مشکلات است که نشان دهنده بروز مشکل در فن، کمپرسور یا کندانسور بوده و باید به سرعت بررسی شود.

روشن نشدن، خنک نکردن، کار نکردن کمپرسور، از کار افتادن فن، آبریزی کولر، هوای گرم و مشکلاتی از این دست هم نشان می دهند که مشکلی اساسی در نحوه کار قطعات کولر گازی به وجود آمده است. اما برای تعمیر کولر گازی هیتاچی در این شرایط باید چه کرد؟ در ادامه روند کلی عیب یابی و ترمیم کولر هیتاچی را همراه با نکاتی در مورد مشکلات رایج این دستگاه مورد بررسی قرار می دهیم.

تعمیر کولر گازی هیتاچی

هزینه تعمیر کولر گازی هیتاچی چقدر است؟

واقعیت این است که تا کولر و اجزای آن به صورت کامل بررسی و عیب یابی نشوند، نمی توان هزینه آن را به درستی تخمین زد. هزینه تعمیرات کولر گازی هیتاچی و هر برند دیگری، بستگی به شدت خرابی قطعات و اقداماتی دارد که برای رفع مشکل انجام می شوند. ممکن است کولر هیچ نقص فنی خاصی نداشته باشد و تنها نیاز به شارژ گاز آن باشد.

همچنین اگر با پاکسازی فیلترها یا اصلاح اتصالات بتوان مشکل را حل کرد، نیاز به هزینه خیلی زیادی نیست. مسلما تعمیر و به خصوص تعویض اجزایی مثل برد، کمپرسور، کندانسور، فن و … هزینه بیشتری دارند. البته تیم تعمیر کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تلاش می کنند مراحل عیب یابی و ترمیم کولر هیتاچی را با مناسب ترین هزینه انجام دهند.

روند ثبت درخواست تعمیرات کولر گازی هیتاچی در محل چگونه است؟

مطمئنا قابل تصویر نیست که کولر گازی را باز و به مرکز تعمیرات منتقل کنید! تعمیر کولر گازی هیتاچی در محل انجام می شود تا تمام مراحل به درستی و بدون ایراد و نقص انجام گردند. به این ترتیب احتمال آسیب دیدگی کولر و اجزای آن نیز به حداقل می رسد. برای ثبت درخواست تعمیرات کولر گازی هیتاچی در محل، کافی است با نمایندگی مجاز تعمیرات کولر در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. پس از ثبت درخواست، همکاران ما اطلاعاتی از قبیل مدل دستگاه و آدرس را از شما می گیرند. سپس تیم تعمیرات به آدرس مورد نظرتان اعزام شده و اقدامات تخصصی لازم را برای عیب یابی و ترمیم کولر انجام می دهند.

خدمات تخصصی تعمیر کولر هیتاچی

تعمیر و تعویض برد

برد یک قطعه الکتریکی در کولر گازی است که با برق در ارتباط بوده و به همین دلیل هم ممکن است با مشکلات و ایراداتی مواجه گردد. خرابی این قطعه باعث خاموش شدن کولر شده و حتی بر روند و کیفیت خنک سازی هم تاثیر منفی می گذارد. برای تعمیر برد کولر گازی هیتاچی، اجزای این قطعه را تعویض می کنند. اگر برد سوخته باشد، تیم تعمیر کولر گازی هیتاچی اقدام به تعویض این قطعه و جایگزینی آن با یک برد جدید و اورجینال می نمایند.

تعمیر فن

فن کولر گازی یا می سوزد، یا نیم سوز می شود و یا به صورت درست کار نمی کند. در این صورت ممکن است کولر روشن نشده و یا عملیات تبرید را به درستی انجام ندهد. در بیشتر موارد می توان با تعمیر فن کولر هیتاچی، مشکلات ناشی از خرابی این قطعه را برطرف کرد. با این حال گاهی هم ممکن است نیاز به تعویض این قطعه باشد.

تعمیر کمپرسور

جالب است بدانید که بسیاری از مشکلات کولر گازی ناشی از خرابی کمپرسور است. مثلا وقتی کولر پس از چند ثانیه خاموش می شود یا خنک کنندگی آن به شدت کم می شود، معمولا ایراد از کمپرسور یا موتور است. کارشناسان تعمیر کولر گازی هیتاچی در این شرایط اول کمپرسور را بررسی و در صورت نیاز، آن را تعمیر یا تعویض می نمایند.

شارژ گاز کولر گازی هیتاچی چگونه انجام می شود؟

در بسیاری از موارد منشأ مشکلاتی همچون کاهش سرمای اسپلیت یا خنک نکردن آن، خالی شدن مخزن شارژ است. اگر گاز به اندازه کافی در مخازن این دستگاه وجود نداشته باشد، فرایند کاری آن به طور کلی مختل می شود. شارژ گاز کولر گازی هیتاچی به برطرف شدن چنین مشکلاتی کمک می کند؛ البته به شرط آن که پای خرابی قطعاتی مثل برد یا کمپرسور در میان نباشد. انتخاب روش شارژ، بستگی به فاکتورهایی مثل مدل دستگاه و ظرفیت آن دارد و تنها سرویس کاران حرفه ای قادر به تشخیص درست آن هستند.

آنچه در همه روش ها مشترک است، این است که مواد مصرفی باید در بالاترین سطح کیفیت قرار داشته باشند و مراحل نیز به شکل درست و کامل انجام گردد. تنها در این صورت می توانید از کارکرد درست و بی نقص کولرتان اطمینان داشته باشید. متخصصین مجرب نمایندگی تعمیر کولر گازی هیتاچی به شما این اطمینان را می دهند که تنها از مواد مرغوب و با کیفیت در روند شارژ گاز این دستگاه استفاده می کنند.

علت و راهکارهای رفع مشکل فن کولر گازی در این مقاله !

سوالات رایج کاربران کولر گازی هیتاچی

چرا کولر خنک نمی کند؟

وقتی کولر خنک نمی کند، اول حجم گاز بررسی می شود. البته بسته بودن دریچه ها و تنظیمات نادرست ترموستات هم بعضا مانع از خنک کردن کولر گازی می شوند. انسداد فیلترها هم مسئله دیگری است که در این شرایط  بررسی می شود. برای تعمیر کولر گازی هیتاچی که محیط را به خوبی خنک نمی کند، اقداماتی همچون شارژ گاز، تنظیم دوباره ترموستات و شستشوی فیلترها موثر هستند. 

علت یخ زدن کولر گازی چیست؟

مشکل دیگری که در روند تعمیرات کولر هیتاچی بررسی می شود، یخ زدن دستگاه است. کاهش میزان گاز دستگاه، کار کردن کمپرسور به صورت یکسره، عملکرد نادرست فن بلوور، استفاده از کولر در هوای خنک و آلودگی یا مسدود شدن فیلترها دلایل اصلی یخ زدن کولر گازی به شمار می روند. در این شرایط باید کولر با دقت عیب یابی شود تا منشأ اصلی مشکل، مشخص شده و برطرف گردد.

چرا کولر گازی روشن نمی شود؟

اگر کولر گازی شما روشن نمی شود، اول مطمئن شوید که برق وصل است و تمامی اتصالات مربوط به آن هم سالم هستند. اگر چنین بود، خرابی کلیدهای اصلی دستگاه، سوختن موتور یا فن و سوختن کمپرسور دیگر عوامل احتمالی هستند که باعث روشن نشدن کولر شده اند. برای تعمیر کولر گازی هیتاچی در این شرایط، قطعات مذکور بررسی شده و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض می گردند.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩

تعمیر تلویزیون ال جی در محل
نمایندگی تعمیر تلویزیون ال جی در تمامی مناطق ایران
پست های اخیر