راهنمای تعمیر کولر گازی تک الکتریک

چرا کولر محیط را خنک نمی کند؟ علت نشتی کولر گازی چیست؟ چرا کولر گازی روشن نمی شود یا درست کار نمی کند؟ چگونه کولر را در محل نصب تعمیر کنیم؟ شارژ گاز چگونه انجام می شود؟ برای پیدا کردن پاسخ این پرسش ها کافی است ادامه مقاله پیش رو را دنبال کنید. تعمیر کولر گازی تک الکتریک، یک راهنمای جامع است که جواب بسیاری از سوالات شما در خصوص نحوه عیب یابی و ترمیم این محصول را در بر دارد. همکاران ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی مرکز سخت افزار ایران هم به شما کمک می کنند که مشکلات عملکردی کولر را برطرف کرده و آن را به بهترین شکل ترمیم نمایید.

راهنمای تعمیر کولر گازی تک الکتریک

هزینه تعمیر کولر گازی تک الکتریک

نمی توان قیمت واحدی برای تعمیر کولر گازی یا اسپلیت تک الکتریک در نظر گرفت. هزینه تعمیرات این دستگاه بستگی به شدت و نوع خرابی آن دارد. یعنی اول باید تکنسین دستگاه را عیب یابی کرده و مشخص کند که کدام بخش ها  آسیب دیده اند و نیاز به تعمیر دارند یا تعویض. بسته به این که کدام قطعات آسیب دیده باشند و چه اقداماتی برای تعمیر دستگاه نیاز باشد، هزینه ترمیم متفاوت است. اگر نیاز به تعویض قطعات باشد، هزینه تعمیر کولر گازی تک الکتریک نسبتا بالاست که شامل قیمت قطعه جدید هم می شود. اما در صورت ترمیم یک قطعه، احتمالا باید مبلغ کمتری پرداخت کنید.

خدمات تخصصی تعمیر کولر تک الکتریک

اقداماتی همچون تعمیرات تخصصی انواع مدل های کولر گازی اعم از اسپلیت، اینورتر، پرتابل و…، تعمیر قطعات داخلی و خارجی دستگاه، ترمیم ایرادهای عملکردی، رفع مشکل نشتی آب، پاک سازی فیلترها، شارژ گاز، تعویض قطعات از رده خارج با نمونه های اورجینال، انجام مراحل سرویس کولر، تعمیرات در محل، نصب و تراز کردن دستگاه، سرویس های دوره ای، تعمیر کمپرسور، تعمیرات کندانسور، ترمیم فن، تعمیر و تعویض برد و اقداماتی از این دست، مهم ترین خدماتی هستند که در صورت نیاز به تعمیرات کولر گازی تک الکتریک دریافت می کنید.

علت و راهکارهای رفع مشکل کار نکردن موتور کولر گازی در این مقاله !

تعمیر و تعویض قطعات کولر گازی تک الکتریک

یکی از مراحل اصلی تعمیر کولر گازی تک الکتریک و هر برند دیگری، ترمیم و تعویض قطعات آسیب دیده آن است که در زیر به بررسی جزئیات آن می پردازیم:

  • تعمیر و تعویض برد

برد یک قطعه الکتریکی در کولر گازی است که با برق در ارتباط بوده و به همین دلیل هم ممکن است با مشکلات و ایراداتی مواجه گردد. اگر این قطعه نسوخته باشد، شانس تعمیر برد کولر گازی تک الکتریک بالاست. اما در صورت سوختن برد، باید آن را تعویض کرد تا عملکرد دستگاه به حالت عادی باز گردد.

  • تعمیرات فن

گاهی روشن نشدن کولر گازی ناشی از سوختن یا نیم سوز شدن فن است. معمولا با تعمیر فن کولر گازی تک الکتریک و گاها تعویض آن مشکلات دستگاه برطرف می شوند.

  • تعمیر کمپرسور

تکنسین های تعمیر کولر گازی تک الکتریک برای عیب یابی بسیاری از مشکلات این محصول، کمپرسور آن را بررسی می کنند. یکی از اصلی ترین علائم از کار افتادن قطعه یا خرابی آن، این است که چند ثانیه پس از روشن کردن دستگاه، کولر خاموش می شود. خنک نکردن کولر هم در صورتی که ناشی از مشکلات دیگر(تمام شدن گاز یا …) نباشد، به عنوان یکی از علائم خرابی کمپرسور شناخته می شود. کمپرسور معمولا قابل تعمیر است اما گاهی هم باید تعویض شود تا کولر به حالت عادی کار کند.

تعمیرات کولر گازی تک الکتریک در محل

تقریبا ممکن نیست که بخواهید کولر گازی را برای تعمیر جدا کرده و به تعمیرگاه ببرید. بنابراین بهترین کار، تعمیرات کولر گازی تک الکتریک در محل است. برای دریافت سرویس در محل کولر تک الکتریک، با نمایندگی تعمیرات کولر گازی در مرکز سخت افزار ایران تماس بگیرید. پس از ثبت درخواست و ارائه اطلاعات لازم، همکاران ما در قالب تیم تعمیرات به آدرس شما اعزام شده و اقدامات مورد نیاز برای رفع ایرادات کولر را انجام می دهند.

شارژ گاز کولر گازی تک الکتریک چگونه انجام می شود؟

کاهش سرمای کولر یا خنک نکردن آن، در بیشتر موارد ناشی از کاهش حجم گاز است. در این صورت باید اقدام به شارژ گاز کولر گازی تک الکتریک کرد تا مشکل حل شده و دستگاه به حالت عادی  کار کند. اگر همه مراحل و بخش های شارژ گاز درست و با رعایت نکات مربوطه انجام شود، بخشی از مشکلات عملکردی کولر نیز برطرف می شوند. انتخاب روش شارژ، بستگی به فاکتورهایی مثل مدل دستگاه و ظرفیت آن دارد و تنها سرویس کاران حرفه ای قادر به تشخیص درست آن هستند. بهتر است برای نتیجه گیری بهتر، از تکنسین های تعمیر کولر گازی تک الکتریک کمک بگیرید تا مطمئن باشید که گاز مورد استفاده بهترین کیفیت را دارد.

مشکلات رایج کولر گازی تک الکتریک و راهکارهای آنها 

خنک نکردن

افراد زیادی از خنک نکردن کولر گازی خود شکایت دارند. اولین چیزی که در عیب یابی این مشکل بررسی می شود، حجم گاز است. چون اگر گاز کم باشد، کولر قادر به خنک کردن محیط نیست. بسته بودن دریچه ها و تنظیمات نادرست ترموستات هم بعضا مانع از خنک کردن کولر گازی می شوند. در نهایت ممکن است فیلترها بر اثر آلودگی مسدود شده باشند و هوای خنک به خوبی جریان نداشته باشد. تعمیر کولر گازی تک الکتریک در چنین شرایطی مستلزم تعویض ترموستات، شستشوی فیلترها و شارژ  گاز است.

علت یخ زدن کولر

عوامل مختلفی هنگام یخ زدن کولر گازی و اسپلیت مورد بررسی قرار می گیرند. کاهش میزان گاز دستگاه، کار کردن کمپرسور به صورت یکسره، عملکرد نادرست فن بلوور، استفاده از کولر در هوای خنک و آلودگی یا مسدود شدن فیلترها مهم ترین آنها هستند. با برطرف کردن این موارد، مشکل برطرف شده و دیگر شاهد یخ زدن کولر نخواهید بود.

روشن نشدن

اگر کولر گازی شما روشن نمی شود، اول مطمئن شوید که برق وصل است و تمامی اتصالات مربوط به آن هم سالم هستند. پس از آن باید موارد دیگری همچون خرابی کلیدهای اصلی دستگاه، سوختن موتور یا فن و سوختن کمپرسور بررسی شوند. پس از بررسی این موارد و برطرف کردن آنها و گاها تعمیر یا تعویض موتور و فن، می توان به تعمیر کولر گازی تک الکتریک امیدوارتر بود.

برای آشنایی با روند تعمیر انواع کولر گازی و اسپلیت در برندهای مختلف، از شما دعوت می کنیم مقالات وب سایت نمایندگی تعمیرات کولر گازی را مطالعه کنید.

Rate this post

مشکلت حل نشده؟😟 معطل چی هستی ؟!🤔 گوشی رو بردار و با 62948(021) تماس بگیر، مشاوره رایگانه!🤩